ADSL چیست؟

t ADSL چیست؟


ADSL مخفف کلمات Asymmetric Digital Subscriber Line به معنای خط اشتراک دیجیتال نامتقارن است. این تکنولوژی نسبتاً جدید است که خطوط تلفن فعلی را به راهی برای دستیابی به صوت و تصویر و تبادل اطلاعات با سرعت نسبتاً بالا تبدیل می کند. ADSL می تواند بیش از 6Mb در ثانیه به مشترک تحویل دهد این بدان معناست که بدون سرمایه گذاری زیاد و با کابل های موجود می توان ظرفیت را تا 50 برابر افزایش داد. با این تکنولوژی حتی می توان محتوای فعلی موجود در اینترنت را از متن به صوت تبدیل کرد و دیگر احتیاجی به کوچک کردن حجم تصاویر گرافیکی و در نتیجه کاهش کیفیت آنها نخواهد بود. می توان به راحتی ویدیو کنفرانس بین دانشگاهها و مراکز صنعتی برگزار کرد.

ADSL می تواند به راحتی تا 10 سال دیگر حلال مشکلات سرعت اینترنت باشد تا سیستم خطوط تلفن بتوانند خطوط با ظرفیت جدید یا حتی سیستم های پیشرفته تر که احتیاج به کابل نداشته باشند راه اندازی شود.t ADSL چیست؟

تکنولوژی

ADSL وابسته به پردازش سیگنالهای دیجیتال و یک الگوریتم خلاق برای فشرده کردن حجم بالای اطلاعات برای یک جفت خط معمولی تلفن است. به علاوه ایجاد تغییراتی در ترانس ها فیلترهای آنالوگ و مبدلهای آنالوگ/دیجیتال لازم است.

مشکل دیگر این تکنولوژی طول خط تلفن است. چون خطوط تلفن بلند ممکن است سیگنال را ضعیف کنند. اگر از بیرون به ADSL نگاه کنیم به نظر ساده می آید. در لوله های نامرئی اطلاعات با سرعتهای مختلف درون خطوط تلفن در حال حرکت هستند. اما در درون این تکنولوژی جائیکه همه ترانزیستورها کار می کنند یک معجزه از تکنولوژی مدرن در حال انجام است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
سایت من (ویرایش عکس)

مودمهای ADSL برای خلق کردن کانالهای چندتایی، پهنای باند موجود را با توجه به فرکانس تقسیم می کنند که آنها هم به کانالهای سرعت پایین یا سرعت بالا تقسیم می شوند این تکنولوژی در مودمهای V.34 و V.32 وجود دارد.

 

t ADSL چیست؟
امتیاز به این نوشته

‫3 نظر ارسال شده در “ADSL چیست؟

 1. بهمن :

  در پاسخ خانم زهرا سادات باید بگویم adsl ‌برخلاف نظر شما تلفن رو اشغال نمی کنه و نیاز به گرفتن خط جدید نیست .
  برای اینکه چند نفر بتوانند همزمان از اینترنت استفاده کنند می توانید یک مودم چهار پورت بخرید یا اینکه اینترنت را به کمک یک سوئیچ ۴ یا ۸ پورت بین چند نفر توزیع کنید

 2. amin300 :

  به جمع ما بپیوندین و در صفحه ی هرچه دل تنگت می‌خواهد بگو بیایید و هرچه دل تنگتان می‌خواهد بگویید و با دوستان خود حرف بزنید.

 3. زهرا سادات :

  adsl چیز خوبیه ولی چند تا نقطه ضعف داره:
  به خط تلفن وصل میشه و مواقعی که تو از اینترنت استفاده میکنی تلفن اشغاله و برای همین باید خط تلفن اضافه بگیری
  adsl باید با سیم به کامپیوتر وصل بشه و این طوری چند نفر همزمان نمیتونن از اون استفاده کنن و اگه بذاریم روی وایرلس سرعتش به شدت کاهش پیدا میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *