Bionic eye یا چشم رباتی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

8

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که افراد نابینا چگونه زندگی می کنند. مطمئنا آن ها از زندگی خود چندان لذتی نمی برند. آرتور یک فرد نابینایی بود که مشکلات خود را با مشاورین متفاوت در میان می گذاشت تا شاید فردی بتواند او را برای زندگی بهتر راهنمایی کند. دکتر ادوارد مک نود یکی از استادان دانشگاه در انگلستان وقتی ماجراهای آرتور را شنید تحقیقات خود را برای کشف یک راه حل مناسب آغار کرد و در سال 2010 یک تیم تحقیقاتی که متشکل از ملیت های متفاوت بود تحقیقات خود را آغاز کردند و دست به ساخت رباتی زدند که جایگزین چشم از دست رفته انسان شود.

url

شاید شما فکر کنید که این چشم کاملا شبیه چشم انسان کار می کند اما باید بگویم خیر این چشم فقط قادر به تشخیص اشیا به صورت یک نور است نه این که بتواند آن ها را به صورت واضح نمایش دهد. در سال 2011 شرکت bionic یکی از تولید کننده های بزرگ اجزای بدن انسان که آن ها را از جنس های متفاوت می سازند و هم چنین به صورت سفارشی  آماده می کردند؛ پس از به اتمام رسیدن تحقیقات  تیم تحقیقاتی تصمیم بر این شد که این گونه چشم را با تکنولوژی ربات ایجاد کنند و پس از ساخت اولین چشم آن را بر روی چندین فرد متفاوت امتحان کردند و نتیجه خوبی حاصل شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پی بردن به تاریخ نصب شدن ویندوز از طریق CMD

5

روند کار این چشم بدین صورت است که  دارای الکترودهایی می باشد که وقتی در کاسه چشم قرار می گیرند با اعصاب چشم ارتباط بر قرار می کنند و به همین علت است که می توانند سایه هایی یا هاله هایی از نور را تشخیص دهند؛ بنابراین چشم رباتی در بسیاری از مواقع می تواند جایگزین خوبی برای چشم از دست رفته افراد باشد اما باید این نکته را در نظر بگیرند که این چشم رباتی نمی تواند مانند چشم معمولی کار کند و از طرفی زیبایی آن چشم را نیز ندارد. اما می توان گفت برای افرادی که دوست دارند حداقل از محیط خود هاله ایی نیز ببینند بسیار عالی است.

 

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *