باسابال

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

این ورزش، کمی شبیه به والیبال، کمی شبیه به فوتبال و مملو از حرکات ترامپولین است. باسابال که جدیدترین نوع ورزش می باشد، در بلژیک به وجود آمده، هدف از به وجود آمدن این ورزش، تمرین با استفاده از ورزش های مختلف بود که تماماً بر روی ترامپولین انجام می شود.

باسابال ورزشی نیست که فقط شما را به حرکت وادارد به گونه ای که حتی عضلات باسن شما را هم به حرکت درمی آورد. این ورزش معمولاً به همراه موسیقی محلی آمریکای لاتین انجام می شود. باسابال احتمالاً یکی از ایمن ترین ورزش هایی است که بر روی یک زمین نرم انجام می شود.

والیبال بر روی صفحات بادی و ترامپولین است و مهم ترین ویژگی این ورزش آن است که یک بازی محسوب می شود به طوری که بر روی زمین آن می توانید مثل یک صفحه متحرک بازی کنید. باسابال یک بازی با توپ است که بین دو تیم انجام می شود این بازی ترکیبی از والیبال، فوتبال، زیمناستیک و کاپوریا است. زمین بازی ترکیبی از صفحات بادی و ترامپولین است که توسط یک تور به دو قسمت تقسیم می شود. آماده کردن زمین برای شروع بازی فقط حدود کمتر از 45 دقیقه طول می کشد.

آشنایی با یک ورزش جدید همیشه لذت بخش است زیرا همیشه فرصت های جدید برای بازی، تجربیات جدید و لذت جدیدی را بدست می آورید.

از آنجائی که این ورزش جدید است زیاد نباید آن را جدی بگیرید. برای این ورزش هنوز جام جهانی و تیم ملی به وجود نیامده است.

تنها علتی که برای شرکت در این ورزش وجود دارد این است که واقعاً از انسجام این ورزش لذت می برید. واقعیت امر این است که کاملاً شبیه به والیبال است. به استثنای ترامپولین های که بازی را شبیه به بسکتبال و حرکات ترامپولین می کنند، این ورزش کاملاً شبیه به والیبال است.

زمین این بازی، منظره ای از پیکرهای در حال جهش است که با حالتی پرهیجان با انجام حرکات آکروبات به بالا و پایین می پرند؛ یک بازی پر از جست و خیز که بازیکنان آن همراه با یک موسیقی ریتم پر از افت و خیز بر روی ترامپولین و صفحات بازی بالا و پائین می پرند. در این بازی، هر تیم متشکل از سه تا پنج بازیکن می باشد. بازیکن مهاجم بر روی ترامبولین قرار می گیرد و دیگر بازیکنان هم بر روی موانع بازی در اطراف او قرار می گیرند. بازیکن تیمی که سرویس می زند، توپ را به هوا پرتاب می کند و سعی می کند به آن ضربه ای وارد کند تا از روی تور زمین بازی عبور کند و به داخل زمین تیم حریف اصابت کند. تیم حریف برای برگرداندن توپ به زمین تیم مهاجم فقط می تواند تا هشت تماس با توپ داشته باشد. این تماس ها می تواند با هر نقطه از بدها انسجام شود (حداکثر تعداد برخورد با پا یا سر 2 برخورد، حداکثر برخورد با دست ها یک برخورد ).

باسابال (2)

باسابال (1)

باسابال (3)

باسابال (4)

2/5 - (1 امتیاز)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
هر چه می بایست از ورزش والیبال بدانید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *