,

جايگزيني براي پلاستيك همان چيزي است كه امروزه به آن بسيار نيازمنديم. یکی از بزرگ ترین مشکلات امروز کره زمین پلاستیک ها هستند و با این که همه اعتقاد دارند که بازیافت مشکل زباله را حل می کند اما همچنان پلاستیک ها تولید و مصرف می شوند. در سال ۲۰۱۳ تنها ۲۵۴ میلیون تن زباله در کشور آمریکا تولید شده است و فقط ۳۰ درصد این زباله ها بازیافت شده اند و این یعنی این که بقیه در محل دفن زباله ها باقی مانده اند و تا ۱۰۰۰ سال دیگر گازهای آلوده تولید می کنند، به آب های زیرزمینی آسیب می زنند و حتی به اقیانوس ها راه پیدا می کنند و بسیاری از جانداران بی گناه را می کشند اما چون ما این واکنش ها را به چشم نمی بینیم نسبت به آن ها بی تفاوت هستیم.

بسته بندي با برگ درختان، جايگزيني براي پلاستيك

كشورهاي آسيايي و جايگزيني براي پلاستيك

کشور چین به تنهایی ۳۰ درصد زباله های دنیا را تولید می کند اما حالا بعضی از کشورهای آسیایی مانند تایلند و ویتنام به ایده خوبی رسیده اند. آنان برای بسته بندی سبزیجات به جای پلاستیک از برگ های بزرگ درختان استفاده می کنند. این برگ ها به راحتی در طبیعت محو می شوند.

این ایده خوب تجاری باعث می شود علاوه بر این که سبزی ها به درستی به دست مصرف کننده برسند، میزان مصرف پلاستیک نیز به شدت کاهش یابد. در این کشورها درخت های برگ پهنی مانند موز وسیله خوبی برای بسته بندی سبزیجات هستند.

در دنياي امروز كه بحران مصرف پلاستيك نيز مانند بحران كمبود آب جدي و تهديدكننده است نياز به افرادي داريم كه بتوانند با ايده هاي خود به كمك زمين بيايند و تا جايي كه مي توانند دنيا را از بحران ها تنجات بدهند. به نظر شما چه وسايل ديگري مي توانند جايگزيني مناسب براي پلاستيك شوند و به كمك محيط زيست بيايند؟

بسته بندي با برگ درختان، جايگزيني براي پلاستيك
بسته بندي با برگ درختان، جايگزيني براي پلاستيك
بسته بندي با برگ درختان، جايگزيني براي پلاستيك

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید