تورم چیست؟ در این عکس ها تورم را می بینید 

تورم چیست

تورم چیست ؟ فرض کنید یک روز به سوپرمارکت می روید و محصولات مورد نیاز خود را می خرید. دو هفته بعدکه برای خرید همان محصولات می روید،  متوجه می ‌شوید قیمت کمی بیشتر شده است. چرا این اتفاق می افتد؟این گران شدن نتیجه تورم ویا همان بی ارزش شدن پول است.تورم معمولا در بسیاری کشورها به آرامی اتفاق می افتد. اما نمونه های تورم و گرانی های عجیب همه وجود داشته است.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

فرض کنید که برای غذا خوردن به یک رستوران رفته باشید و در حین غذا خوردن قیمت غذایتان دو برابر شود. هرچند گرانی و فشار اقتصادی در کشور ما وجود دارد ،اما این چنین تورم افسار گسیخته ای را فقط بعضی از کشورها  مانند ونزوئلا تجربه کرده اند. این کشور بدترین وضعیت تورم در دنیا را دارد .دولت آن مجبور شده است که بیش از حد اندازه اسکناس چاپ کند که باعث بی ارزش شدن پول ملی این کشور شده است.

تورم در ونزوئلا

در ونزوئلا تورم از 40درصد در سال 2013 به 62درصد در سال 2014 و سپس 121درصد در سال 2015 و 254درصد در سال 2016رسید.  این پایان دومینوی تورم در ونزوئلا نبود . رقم تورم 130 هزار درصدی که حتی در داستان‌های افسانه‌ای اقتصاد نیز انتزاعی محسوب می‌شد، در سال 2018 در ونزوئلا تحقق پیدا کرد. 32 میلیون نفر قدرت تهیه غذا را از دست دادند . سوءتغذیه بلای جان مردم شده بود، حدود 10 میلیون نفر مهاجرت کردند و حتی در بیمارستان‌ها نیز امکانات دارویی پیدا نمی‌شد.

کارلوس گارسیا روولینز، عکاس ونزوئلایی، عکس هایی از اقلام ضروری مانند گوجه فرنگی و پوشک، و…. همراه با مقدار پول نقد مورد نیاز برای خرید آن ها را گرفته است، هرچند که از زمان انتشار عکس ها تا الان حتما این اجناس بسیار گران تر شده اند.  اما همین عکس ها هم به خوبی پاسخ سوال  تورم چیست و  بی ارزش شدن پول این کشور را نشان می دهد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عکاسی از گل های بهاری 

 تورم چیست

تورم.سایت نوجوان ها (4)

اسکناس بی ارزش

 تورم چیست

تورم.سایت نوجوان ها (2)

 تورم چیست

بی ارزش شدن پول

 تورم چیست

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *