خواندنی های آدامسی

آدامس همان‌قدر که طرفدار دارد موجب شده است سوژه‌های جالبی در خصوص آن نیز گفته و شنیده شود. در این بخش ابتدا چند حقیقت در مورد آدامس و سپس مطالبی از کوچه‌ای به نام آدامس بادکنکی بخوانید.

حقایقی جالب در مورد آدامس

1 ـ هر سال بیش از 100 هزار تن آدامس مصرف می شود.

2 ـ امروزه بیش از ده نوع متفاوت آدامس وجود دارد.

3 ـ قدیمی ترین آدامس که در سوئد پیدا شده است به 9000 سال قبل برمی گردد.

4 ـ اگر هنگام پیاز پوست کندن آدامس بجوید، از چشم هایتان اشکی جاری نمی شود.

5 ـ در جنگ جهانی دوم ارتش آمریکا با هدیه دادن آدامس به اروپایی ها، آفریقایی ها و آسیایی ها صنعت آدامس سازی شان را رونق بخشیدند.

6 ـ اولین آدامس محبوب که فروش بالایی هم داشت صورتی رنگ بود.

7 ـ بزرگ ترین آدامس بادکنکی باد شده که سال 1994 در کتاب رکورد گینس ثبت شد متعلق به سوزان مونتگمری ویلیامز از فرنسکو کالیفرنیاست. او توانسته بود آدامس بادکنکی اش را تا 59 سانتی متر باد کند.

کوچه آدامس بادکنکی

کوچه آدامس بادکنکی

کوچه آدامس بادکنکی، جاذبه ای توریستی در سان لوئیس اوبیسپو کالیفرنیاست و شهرتش به دلیل انبوهی از آدامس های بادکنکی است که روی دیوارهای این کوچه چسبانده شده است. دیوارهای این کوچه 4.6 متر ارتفاع و 21 متر طول دارند و کل این مسیر با آدامس های رهگذران پوشانده شده است.

طبق گفته اتاق بازرگانی سان لوئیس اوبیسپو و انجمن توسعه بازرگانی مرکز شهر، ریشه و اصل این کوچه کمی گنگ و مبهم است. برخی مورخان معتقدند سنت این کوچه پس از جنگ جهانی دوم و زمانی که دبیرستانی ها در این منطقه درس می خواندند شروع شد و برخی دیگر معتقدند چسباندن آدامس روی دیوار این کوچه از اواخر دهه 1950 به عنوان رقابتی بین دبیرستان سان لوئیس و دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا شروع شد. در سال 1996 شهرداری تصمیم به پاکسازی این کوچه گرفت اما موفقیتی به دست نیاورد. این کوچه تا دهه 1970 کاملا شناخته شده بود.

کوچه آدامس سان لوئیس اوبیسپو خیلی زود در یک سری از برنامه های تلویزیونی مطرح شد و سپس برنامه های خبری و روزنامه های سراسر دنیا از آن سخن گفتند. روزنامه هایی مانند نیویورک تایمز و لس آنجلس تایمز از بازدید کننده هایی گفتند که گرچه برای آن ها دیدن آدامس های چسبیده به دیوار مشمئزکننده بود اما اشتیاق داشتند از این کوچه دیدن کنند. روزنامه های دیگر از سان فرانسیسکو، میشیگان، آلبانی، نیویورک و انگلستان از این کوچه یاد کردند. حتی در دو سریال از این کوچه استفاده شد.

متیو هافمن که نقاشی حرفه ای است، روی این دیوار به وسیله آدامس چهره ای بزرگ از صورت خودش کشیده که در حال باد کردن یک آدامس بادکنکی بوده و زیر آن پروژه آدامس بادکنکی نوشته است.

منبع: californiathroughmylens

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
راهنمای انتخاب بوت‌های زمستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *