چگونه موها را با مواد گیاهی رنگ کنیم

رنگ مو

 

چگونه موها را با مواد گیاهی رنگ کنیم

تنوع روحیه برای هر انسانی لازم است و شاید بهترین گزینه برای یک تنوع ظاهری رنگ  موی فرد باشد. اما  استفاده از مواد شیمیایی برای ریشه موها به ویژه در سنین پایین خطرناک است .این کار در بسیاری از موارد باعث ریزش موها یا سفید شدن زود هنگام آن ها می شود. بنابراین سعی می کنیم استفاده از گیاهان را به شما آموزش دهیم .با استفاده از گیاهان و مواد طیبعی موجود به سادگی  از رنگ موهای زیبا و بی خطر لذت ببرید. پس آموزش ها را دنبال کنید و اصلا نگران آسیب رسیدن به ریشه ی موهایتان نباشید.

قهوه برای رنگ موی قهوه ای 

رنگ موی طبیعی (2)

برای علاقه مندان به موی قهوه ای ، دانه های قهوه  مورد بسیار مناسبی است.زیرا دانه های قهوه  رنگ بسیار تیره ای دارند . این رنگ حتی موهای خاکستری را نیز می تواند پوشش دهد. برای استفاده از این دانه ها کافیست قهوه را با آب جوش مخلوط کنید . سپس اجازه دهید تا رنگ مناسب را پیدا کند.  اگر با حرارت ملایم یا در قهوه جوش آن را دم کنید  بسیار مناسب تر خواهد بود. سپس مایع به دست آمده را با ریشه و موهایتان کاملا آغشته کنید. پلاستیک نازک یا کلاه مخصوص رنگ مو را بر روی موها کشیده و کاملا موها را زیر آن پنهان کنید. حوله یا روسری را روی آن ببندید و مدت 60 دقیقه به موها استراحت بدهید تا رنگ قهوه به ریشه موها برسد. پس از آن بدون شامپو، موها را آبکشی کنیدو از زیبایی موهایتان لذت ببرید.

سبزیجات برای رنگ موی قهوه ای روشن 

رنگ موی طبیعی (1)

برای رنگ قهوه ای روشن ونزدیک به سرخ می توانید  از مخلوطی از سبزیجات استفاده کنید. برای این کار مخلوطی از هویج، چغندر، آب زنجبیل تازه را را در غذا ساز ریخته تا  ماده ای خمیری به دست آید. سپس به وسیله ی برس رنگ مو  مواد را به ریشه و موهایتان آغشته کنید.  پلاستیک نازک یا کلاه مخصوص رنگ مو را بر روی موها کشیده و کاملا موها را زیر آن پنهان کنید .به مدت 60 دقیقه حوله یا روسری را روی آن ببندید . سپس به صورت معمولی و بدون شامپو موها را بشویید. از رنگ موی زیبایتان لذت ببرید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پرنده های چوبی!

برگ جعفری و رزماری برای پوشاندن موی خاکستری

رنگ موی طبیعی (4)

این معجون رنگ آمیزی گیاهی برای پوشش دادن موهای خاکستری بسیار مناسب است. برای ساخت این معجون نصف فنجان رزماری و برگ جعفری و برگ شوید را با هم ترکیب کنید. مخلوط را درون کتری بریزید مقداری گیاه مریم گلی خشک نیز به آن کنید . بگذارید حدود 50 دقیقه با حرارت ملایم بجوشد تا کاملا رنگ گیاه بیرون آید .مراقب باشید در این فاصله ی زمانی آب آن تبخیر نشود. پس از سرد شدن آب آن را به ریشه موهایتان آغشته کنید .  اجازه دهید 45 دقیقه روی موها باقی بماند. سپس به صورت معمولی موها را با آب بشویید و از رنگ طبیعی موهایتان لذت ببرید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *