, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

رنگ موی طبیعی (3)

تنوع روحیه برای هر انسانی لازم است و شاید بهترین گزینه برای یک تنوع ظاهری رنگ کردن موها باشد. اما باید به این نکته توجه کرد که استفاده از مواد شیمیایی برای ریشه موها به ویژه در سنین پایین خطرناک است و در بسیاری از موارد باعث ریزش موها یا سفید شدن زود هنگام آن ها خواهد شد. بنابراین در این بخش سعی ما بر این قرار گرفت که با استفاده از گیاهان و مواد طیبعی موجود به سادگی به شما آموزش دهیم که چگونه از رنگ موهای زیبا اما بی خطر لذت ببرید. پس آموزش ها را دنبال کنید و اصلا نگران آسیب رسیدن به ریشه ی موهایتان نباشید.

قهوه

رنگ موی طبیعی (2)

دانه های قهوه چون رنگ بسیار تیره ای دارند مورد بسیار مناسبی است برای کسانی که به رنگ قهوه ای تمایل دارند. این رنگ حتی موهای خاکستری را نیز می تواند پوشش دهد. برای استفاده از این دانه ها کافیست قهوه را با آب جوش مخلوط کنید و اجازه دهید تا رنگ مناسب را پیدا کند اگر با حرارت ملایم یا در قهوه جوش آن را دم کنید که بسیار مناسب تر خواهد بود. سپس مایع به دست آمده را با ریشه و موهایتان کاملا آغشته کنید. پلاستیک نازک یا کلاه مخصوص رنگ مو را بر روی موها کشیده و کاملا موها را زیر آن پنهان کنید. حوله یا روسری را روی آن ببندید و مدت ۶۰ دقیقه به موها استراحت بدهید تا رنگ قهوه به ریشه موها برسد. پس از آن بدون شامپو، موها را آبکشی کنیدو از زیبایی موهایتان لذت ببرید. 

سبزیجات

رنگ موی طبیعی (1)

اگرمایلید رنگ موهای شما به قهوه ای روشن یا به عبارتی سرخ نزدیک باشد می توانید برای طبیعی تر شدن رنگ موهایتان از مخلوطی از سبزیجات استفاده کنید. برای این کار مخلوطی از هویج، چغندر، آب زنجبیل تازه را را در غذا ساز ریخته تا مواد خوب با هم میکس شوند و ماده ای خمیری به دست آید. سپس به وسیله ی برس رنگ مو  مواد را به ریشه و موهایتان آغشته کنید. پلاستیک نازک یا کلاه مخصوص رنگ مو را بر روی موها کشیده و کاملا موها را زیر آن پنهان کنید و مدت ۶۰ دقیقه حوله یا روسری را روی آن ببندید . سپس به صورت معمولی و بدون شامپو موها را بشویید. از رنگ موی زیبایتان لذت ببرید.

برگ جعفری و رزماری

رنگ موی طبیعی (4)

این معجون رنگ آمیزی گیاهی برای پوشش دادن موهای خاکستری بسیار مناسب است. برای ساخت این معجون نصف فنجان رزماری و برگ جعفری و برگ شوید را با هم ترکیب کنید و درون کتری بریزید مقداری گیاه مریم گلی خشک نیز به این مخلوط اضافه کنید حدود ۵۰ دقیقه با حرارت ملایم بجوشد تا کاملا رنگ گیاه بیرون آید مراقب باشید در این فاصله ی زمانی آب آن تبخیر نشود. پس از سرد شدن آب آن را به ریشه موهایتان آغشته کنید و اجازه دهید ۴۵ دقیقه روی موها باقی بماند. سپس به صورت معمولی موها را با آب بشویید و از رنگ طبیعی موهایتان لذت ببرید.

 

 

 

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید