روروک (kidswalker )

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

 

kidswalker-nt

kidswalker-nt-5

شاید به این فکر کرده باشید که به جای استفاده از دوچرخه کاش می توانستیم از یک ربات برای رفتن به مدرسه استفاده کنیم .این امر عجیبی نیست چون به وسیله روروک این کار برای “ساکاکیبار” امکان پذیر شده است این نوجوان ژاپنی در سال 2010 یک روبات برای خود طراحی کرد که بتواند با آن به راحتی به هر نقطه که می خواهد برود اما آن روبات کامل نبود و بعدها توسط یک شرکت ژاپنی طرح آن خریداری شد و دست به تولید این روبات زدند به عبارتی برای آن بازوهایی را طراحی کردند که شخصی که برآن سوار است به راحتی با حرکت دستها و پاهای خود قادر به حرکت این روبات می باشد .

این روبات به گونه ایی طراحی شده بود که حتی بچه های بسیار کوچک نیز قادر به سواری با آن بودند چون می توانستند بازوان آن را برای حرکت روی اتوماتیک قرار دهند .

این روبات دارای 6/1 متر قد و همچنین 180 کیلو گرم وزن می باشد اما با این وجود حرکت با این روبات برای بچه اصلا سخت نمی باشد و به راحتی قادر به حرکت با آن هستند . پس از تولید به دلیل استفاده زیاد خیلی زود مورد استقبال نوجوانان قرار گرفت .

kidswalker-nt-4

kidswalker-nt-3

درهمان سال اول تولید در عرض چند ماه هشت عدد از این روبات به فروش رفت که رکورد فروش روبات در آن سال را به خود اختصاص داد . بعضی از افراد که نمی توانستند این روبات را برای خود خریداری کنند چون قیمت گرانی داشت آنرا به مدت یک روز اجاره می کردند .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونه کامپیوتر خود را تعمیر کنیم؟

 kidswalker-nt-1

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *