چطور دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم؟

سبک زندگی

دنیا جای بزرگی است و در آن هزاران مشکل و سختی وجود دارد اما همه ما می توانیم با تغییر سبک زندگی یعنی  با کارهای کوچک در این دنیای بزرگ تأثیرات مثبت چشم گیری داشته باشیم و جهان را تبدیل به جای بهتری کنیم.

کار داوطلبانه

سبک زندگی و کمک کردن

می توانید با یک خیریه همکاری داشته باشید. کمک های شما همیشه نباید به صورت نقدی باشد. شاید بتوانید از طریق خیریه ها، حتی گروه های داوطلبانه محلی، به افراد فقیر و ناتوان و یا حتی کودکان نیازمند کمک کنید. با این گروه های خیریه ارتباط برقرار کنید و از آنها بپرسید که به چه چیزی نیاز دارند. گاهی بیشتر از پول، نیازمند کالاهای ضروری مثل لباس، پتو و یا مواد غذایی هستند. می توانید برای این امور خیریه از والدین خود درخواست کمک کنید.

lsd[vh

تأثیرات منفی خود را در سبک زندگی کاهش دهید و در حفظ محیط زیست کوشا باشید

سبک زندگی

یکی از کارهای مؤثر، کاهش هر نوع ردپا و اثر منفی انسانی است. نوجوانان به عنوان نسل جوان آینده وظیفه دارند برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی تلاش کنند. در این راستا باید به مسأله بازیافت توجه داشت، از پلاستیک و مواد بازیافت نشدنی کم تر استفاده کرد، مصرف آب را کاهش داد و از وسایل نقلیه عمومی به جای خوردوهای شخصی استفاده کرد.

یکی از کارهایی که به حفظ محیط زیست کمک می کند و مصرف سوخت های فسیلی را کاهش می دهد حمایت از تولیدات و محصولات محلی است. از روستاییان خرید کنید و یا در هر شهری که هستید به جای فست فود و رستوران های زنجیره ای به رستوران های محلی بروید. در نهایت اطلاعات خود را در زمینه حفظ محیط زیست در اختیار اطرافیان قرار دهید و آن ها را نیز به تلاش در این مسیر تشویق کنید.

به محیط اطراف خود توجه داشته باشید

سبک زندگی و جمع اوری زباله ها

سعی کنید به طبیعت و محیط زندگی خود توجه کنید. از ریختن زباله در مکان های عمومی و یا در طبیعت خودداری کنید. هرازگاهی با هم کلاسی و دوستانتان و یا با خانواده به طبیعت یا حتی پارک های شهری بروید و زباله های ریخته شده را جمع آوری کنید. همچنین می توانید با کمک والدین و یا معلم خود درخت بکارید.
یکی دیگر از کمک های شما به طبیعت، جدا کردن زباله های خشک از تر است. به راحتی می توانید با تهیه دو سطل زباله این زباله ها را در خانه هم از هم جدا کنید.

در سبک زندگی ،اسراف نکنید

اسراف نکردن

بیش تر از نیاز خود خرید نکنید. دائما لباس های جدید تهیه نکنید و یا حتی در تغذیه نیز زیاده روی نکنید.  لباس های قدیمی خود را دوباره رفو کنید و تا حد امکان از آن ها استفاده کنید. اگر همیشه در خانه غذای اضافی دارید با برنامه ریزی مصرف خود را مدیریت کنید. با برخی از مواد غذایی و پسماندها می توان کود تهیه کرد. دغدغه های خود را در این زمینه با والدینتان در میان بگذارید و از آنها کمک بگیرید.

lsd[vh

با حیوانات مهربان باشید

مهربانی به حیوانات و سبک زندگی

ما انسان ها تنها مالکین کره زمین نیستیم بلکه حیوانات و سایر موجودات زنده نیز در این کره خاکی با ما سهیم هستند. با حیوانات مهربان باشید، محصولاتی بخرید که در جهت نابودی حیوانات و آسیب به چرخه زندگی آن ها نباشد و به خیریه هایی کمک کنید که در جهت حمایت از حیوانات تلاش می کنند.

مهربان باشید

مهربانی

با اطرافیان خود آن طور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند. به دیگران محبت و توجه داشته باشید و با دوستان و خانواده خود مهربان باشید. کارهای خوب الزاما نباید بزرگ باشند. حتی یک لبخند ساده هم می تواند بسیار مؤثر باشد. همین مهربانی های کوچک، دنیا را تبدیل به جای بهتری خواهد کرد.

3.5/5 - (2 امتیاز)

آنچه دیگرانجست و جو کرده اند:

  • https://www nojavanha com/سبک-زندگی/
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
یه لقمه محیط زیست؛ چرا در هوای شرجی نوچ می شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *