کباب ذغالی، غذای اردویی

کباب زغالی

در گردش های گروهی بهترین و لذیذترین غذای اردویی، کباب ذغالی است.لذت درست کردن آتش و کباب کردن مواد غذایی ، لحظات مُفرَّحی را در کنار دوستانتان فراهم می کند.نکته قابل توجهی که درمورد کباب ذغالی هر نوع ماده ی خوراکی باید رعایت شود؛ این است که مواد کبابی را روی حرارت ملایم با فاصله مناسب از آتش قرار دهید تا لایه‌های خارجی آن کمتر دچار سوختگی‌شودوکباب طعم بهتری داشته باشد.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

بهتر است صبر کنید دود آتش فروکش کند و به اصطلاح زغال‌ها خوب گل بیندازد و سرخ شود؛ این زمان، بهترین موقع برای قرار دادن مواد غذایی روی منقل یا بین زغال ها است. نکته بعدی اگرمواد کبابی را در قطعات کوچک بسته بندی کنید مدت زمان طبخ نیز کوتاه‌تر می‌شود.با ما همراه باشید تا شیوه تهیه یک غذای اردویی و کباب ذغالی خوشمزه را به شما آموزش دهیم .

وسایل لازم کباب ذغالی

فویل آلومینیومی ضخیم

پیاز متوسط 1 عدد

سیب زمینی کوچک 3 عدد

سوسیس 1 عدد

فلفل دلمه متوسط 1 عدد

مقداری کره یا روغن جامد

نمک و فلفل

طرز تهیه کباب ذغالی

کباب ذغالی، غذای اردویی

برای تهیه کباب زغالی هر نوع مواد غذایی که همراه داشته باشید مثل سیب زمینی، فلفل، سوسیس، پیاز، گوشت و… را میتوانید روی زغال کباب کنید. برای پختن یک غذای اردویی بهتر است؛ مواد را از شب قبل آماده کنید تا مزه بهتری داشته باشد. برای شروع بهتر است سیب زمینی ها را با پوست کاملا شسته و تمیز کنید و چهار قاچ بزنید.

سپس فلفل دلمه و پیاز و سوسیس ها را هم به قطعات کوچک خرد کنید. فویل را در جای صافی پهن کنید. کف فویل را با کمی کره یا روغن کاملا چرب کنید. مواد خرد شده را روی فویل بریزید.  کمی نمک و فلفل به  مواد اضاف کنید. در صورت تمایل می توانید به سبزیجات چند قطره لیمو ترش هم اضافه کنید. پس از آن، فویل را کاملا به هم بپیچید و در کوله پشتی خود قرار دهید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نکاتی برای پیاده روی در طبیعت

در زمان استراحت در اردو، اجاقی صحرایی برپا کنید. صبر کنید تا زغال ها گداخته شوند.پس ازآن بسته کباب زغالی که از شب قبل آماده کرده اید را برای مدت نیم ساعت بین زغال ها قرار دهید. اگر بتوانید به وسیله یک انبر پس از چند دقیقه بسته ی کبابی را زیر و رو کنید، مواد بهتر کباب خواند شد. پس از آن که غذا پخته شد فویل را به آرامی باز و غذا را نوش جان کنید.

کباب زغالی یک غذای اردویی

 

ماکارونی با پنیر غذای خوشمزه اردویی

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *