لوازم مورد نیاز طبیعت گردی!

وسایل مورد نیاز اردو

مسافرت هر چند بسیار لذت بخش باشد  نیاز به برنامه ریزی و تدارک وسایل سفر دارد. اگر وسایل مورد نیاز اردو  را تدارک ندیده باشید  حتما دچار مشکل خواهید شد . اگر تصمیم گرفتید با دوستانتان به دل طبیعت بروید و شبی را در آن جا بگذرانید سعی کنیدوسایل لازم برای اردو را حتما  با خود ببرید .

چادر  

چادر یکی از وسایل مورد نیاز اردو و سفر است . چادرها نمونه های مختلفی دارند و  از نظر انداره ، تعدادی که در آن جا می گیرند و ارتفاع  انواع مختلفی دارند. حتما چادری تهیه کنید که  با نیازهای شما مناسبت داشته باشد. البته چادر های مسافرتی قیمت های متفاوتی نیز دارند . اگر کف چادرتان چند لایه نیست  کفی مناسبی ندارد حتما کفی جدا برای آن بخرید ویا زیراندازی برای آن تهیه کنید تا در هنگام چادر زدن در مکان های مختلف کف چادر آسیب نبینید . بعضی چادرها سایه بان مناسبی دارند اما اگر سایه بان همراه چادر نبود برای درامان بودن از تابش آفتاب سایه بانی جداگانه تهیه کنید . اما نکته مهم این که  قبل از حرکت چادر را کنترل کنید و حتما نحوه بر پا کردن آن را به خوبی بیاموزید.

چادر اردویی از وسایل مورد نیاز اردو

 کیسه خواب یا پتو برای استراحت شبانه

کیسه خواب یا پتوی مسافرتی برای استراحت شبانه در چادر نیز ضرروی است . اگر در فصل های گرم سال و در محلی که شب های سردی ندارد اردو زده اید؛ به همراه داشتن یک یا چند پتوی سبک مسافرتی کافی است . اما برای فصل های سرد سال یا مکان هایی که شب های سردی دارد، حتما باید از کیسه خواب مناسب استفاده کنید . کیسه خواب ها هرچه سبک تر وگرم تر باشند بهتر هستند . معمولا کیسه های خواب به شکل زیپی بار و بسته می شوند؛ و وقتی در آن دراز کشیدید می توانید زیپ آن را ببندید و در گرمای لذت بخش آن بخوابید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مقابله با زنبور گزیدگی به هنگام گردش در طبیعت

کیسه خواب اردویی

چراغ قوه یکی  از وسایل مورد نیاز اردو

اگر می خواهید در اردو گرفتار تاریکی نشوید و یا، هنگامی که از چادر خارج می شوید به راحتی راه خود را پیدا کنید حتما باید چراغ قوه مناسب داشته باشید . چراغ قوه ها نیز انواع مختلفی دارند. مثل چراغ های دستی ویا چراغهایی که روی کلاه نصب می شوند . شاید برای اردو نوعی که روی کلاه نصب می شود بهتر باشد .زیرا اجازه می دهد دستتان آزاد باشد و به کارهای خود برسید. البته حتما قبل از شروع سفر از سلامت چراغ ومیزان باطری آن اطمینان حاصل کنید .

چراغ قوه مسافرتی ووسایل مورد نیاز اردو

چاقوی چند کاره

این چاقوها که به همراه خود ابزار مختلفی دارند ؛ شما را از به همراه بردن وسایل اضافی بی نیاز می کنند.معمولا این چاقو ها متشکل از قاشق و چنگال ، قیچی ، دربازکن و…. است، و همین باعث می شود که همه این ابزار در کنارهم و در یک اندازه کوچک در اختیار شما باشد . اما چون این چاقوها  مدل های مختلفی دارند باید نمونه ای را انتخاب کنید که نیاز های شما را برطرف کند .

چقوی چند کاره اردویی ووسایل مورد نیاز اردو

غذاهای مقوی اردویی 

برای آن که در میانه راه بتوانید انرژی خود را حفظ کنید و مقداری مواد غذایی اردویی  مانندمانند کشمش ؛ گردو ؛ خرما و…  برای میان وعده به همراه داشته باشید .به تناسب مدت سفر ومحل سفر می توانید غذاهای مختلف آماده و یا قابل پختن به همراه داشته باشید . اگر می خواهید چند روز در جایی اردو بزنید مواد غذایی مناسب را در یخچال های اردویی بگذارید تا فاسد نشود. همچنین لوازم سبک و مناسب پخت و پز را هم به همراه داشته باشید . برای اطلاع بیشتر از غذاهای مناسب اردویی می توانید مقاله غذا های سالم اردویی را مطالعه کنید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جا موبایلی ابتکاری (1)

نقشه منطقه ای که می خواهید به آن سفر کنید و قطب نما برای پیدا کردن مسیر

یکی از لوارم مهم وضروری اردو ها به هراه داشتن نقشه منطقه  است . هرچند که این روزها نقشه های آنلاین روی گوشی های موبایل هست اما ممکن است دربعضی مناطق طبیعت اینترنت وجود نداشته باشد. قطب نما هم برای درست خواندن نقشه ضروری است .

وسایل ضروری دیگر برای اردو

هرچند که وسایل مانند چادر و غذا و پتو و….. بسیار ضروری هستند اما گاهی فراموش کردن یک وسیله کوچک مانند کبریت یا کرم ضد آفتاب می تواند اردوی شما را به کلی خراب کند . بنابراین قبل از حرکت فهرستی از لوازم ضروری اردو تهیه کنید و مطمئن شوید که همه چیز را با خود برداشته اید .

 • موارد بهداشتی (مسواک، خمیر دندان، دستمال توالت، دستمال مرطوب بدن و …)
 • جعبه کمکهای اولیه
 • جعبه ابزار (چند ابزار، نوار چسب، سیم برق و غیره)
 • کرم ضد آفتاب
 • عینک آفتابی
 • کلاه آفتابی
 • حشره کش
 • حوله یا دستمال 
 • کیسه های زباله
 • محفظه نگهداری مواد غذایی
 • چاقوی چندکاره
 • سفره رومیزی
 • هیزم
 • باتری و/یا شارژر خورشیدی
 • دفترچه یادداشت و خودکارو مداد
 • کتاب 
 • بازی های گروهی مناسب اردو 

وسایل برای اردو در مدرسه

معمولا اردوهای مدرسه یک روزه هستند. بنابراین باید وسایل را در حد یک روز با خود بردارید . با توجه به سردی و گرمی هوا لباس مناسب داشته باشید . کفش مناسب اگر مسیرکوهپیمایی دارید بسیار لارم است . تا آن جا که ممکن است غذا رابه صورت آماده یا ساندویچی به همراه داشته باشید تا زیاد گرفتار گرم کردن غذا نشوید . وسایل بازی مانند توپ ، طناب و …. را هم فراموش نکنید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
واگو؛ دستگاه کاهش دهنده حجم!

اگر قصد اردوی چند روزه مانند سفرهای زیارتی دارید. لوارم اردوی خود را با توجه به این گونه مسافرت ها آماده کنید . البته معمولا مدارس قبل از سفرهای طولانی فهرستی از وسایل لارم را به دانش آموزان می دهند که در سفر دچار مشکل نشوند .

 

مقالات دیگر بخش اردو وطبیعت گردی نیز می تواند برای شما جالب است

امتیاز به این نوشته

‫3 نظر ارسال شده در “لوازم مورد نیاز طبیعت گردی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *