, ,
,

آب پیازپژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج بررسی های صورت گرفته نشان داده است که لکه های قهوه ای که بر اثر تابش آفتاب پس از سی سالگی روی پوست پدیدار می شوند، با استفاده از آب پیاز به مرور زمان کم رنک می شوند و از بین می روند.

تحققیات نشان داده است که عصاره پیاز به دلیل دارا بودن اسیدهای گیاهی می تواند روی پوست پلینگ مناسب انجام دهد. یعنی باعث ریزش و رفع لایه سلول های مرده و کراتینی پوست شود و این فعالیت و شادابی لایه زاینده پوست را فراهم می آورد که ثمره این عملکرد داشتن پوستی بدون لک، جوش، تمیز و با طراوت می باشد که در بررسی ها و تحقیقات به اثبات رسیده است.

برای این امر لازم است افراد حداقل روزی دوبار لکه های قهوه ای را به آب پیاز آغشته کنند. در صورت لزوم  بعد از شستن پوست مقداری کرم گیاهی روی پوست مالیده شود. البته پوست های چرب معمولا نیاز به کرم ندارند.

محققان عنوان می کنند که آب پیاز به علت داشتن مواد ضد عفونی کننده گوگرد دار و اسید های مفید چون اسید سیتریک حتی می تواند به بهترین وجه جوش های معمولی و سر سیاه صورت و نواحی بینی را ضد عفونی و سریع درمان نماید.

هم چنین شیره پیاز خام به علت داشتن مقدار قابل توجهی ویتامین c در طراوت، تقویت، رفع و جلوگیری از چین و چروک می تواند نقش پایه ای و اساسی داشته باشد.

جهت تهیه و استفاده از آب پیاز یک عدد پیاز را رنده نمایید و از پارچه تمیز عبور داده و شیره تهیه شده را توسط تکه ای پنبه حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوست بمالید که البته این زمان به مقدار تحمل هر شخص قابل تغییر است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید