, ,
,

 

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

خائن دوجانبه

فردای آن روز دومین قسمت سریال جدید، آقای ناصری بود. زنگ دوم هنر داشتیم. البته نه اینکه به صورت خشک و سنگیِ آقای ناصری خنده نقش بسته باشد. همین که دو روز بود از تنبیه خبری نبود، خودش اتفاق بزرگی بود. برای اولین بار از شروع سال تحصیلی، دفتر نقاشی هایمان را با خودمان آورده بودیم مدرسه. زنگ دوم آقای ناصری روی تخته سیاه با گچ قرمز یک بیت شعر نوشت.

***

«خائن دو جانبه» نام کتابی است که حمید اباذری توسط انتشارات سروش به انتشار درآورده است. کتاب «خائن دو جانبه» حاوی هفت داستان کوتاه در ۷۷ صفحه برای نوجوانان است که به نوعی برگرفته از زمان های کودکی نویسنده است. بیان شیرین و روان کلمات و جملات و همچنین طنز موجود در متن داستان به جذابیت هر چه بیش تر داستان ها کمک کرده است. مقدمه نویسنده در این کتاب بسیار جذاب است و در مورد منطقه خصوصی نویسنده می باشد.

اباذری متولد ۱۳۵۸ نویسنده داستان و اهل آبادان می باشد. وی بیش تر در تالیف داستان کوتاه خود را معرفی نموده است. از جمله داستان های کوتاه وی عبارتند از: “اتاقک شیشه ای نوک صخره”، “بچه‌ی خانم معلم”، “شات آخر”، “حس بد انسان بودن”، “بازی زندگی”، “خانه های وارونه”، “رقص پنهان”، “سرنوشت”، “تخت دو طبقه”، “مسیر تکراری” و” پینوکیوی پدر و مرد عنکبوتی پسر”. اباذری داستان نویسی جوان است و داستان هایش حال و هوای خطه جنوب کشور را دارد. در داستان های او فضای گرم جنوب و خونگرمی مردمان آن خطه به چشم می خورد.

یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. مهدی 6 سال قبل

    با تشکر از معرفی این کتاب. توی لینک زیر یکی دیگر از کتاب های این نویسنده معرفی شده. رمان نوجوان هوشا در جست و جوی راز زیست گنبد که یک رمان علمی تخیلی است.

    http://fourstar.ir/1393/03/17/hoosha/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید