فشار درمانی ؛ راهی برای تسکین درد

تسکین درد
t فشار درمانی ؛ راهی برای تسکین درد

فشار درمانی، در کنار تکنیک‌های دشوار، متدهای ساده‌ای دارد .شما با یادگیری آن‌ها می‌ توانید برخی از نیاز‌های ابتدایی خود را برای تسکین و بهبود درد در خانه و محل کار برطرف کنید. به‌عنوان مثال، می‌توانید هنگام سردرد، دندان درد، تنگی نفس، کاهش انرژی یا دردهای مفصلی از این تکنیک‌ها کمک بگیرید. به این ترتیب با شناختن نقاط بازتاب درمانی و یادگیری شیوه‌های ارائه شده، می‌توانید برای مدت زمان طولانی از مصرف مسکن‌های شیمیایی بی ‌نیاز شوید.

فشار درمانی

در نخستین دوره آموزشی رفلکسولوژی برای عموم تصمیم داریم شیوه‌های ارائه تکنیک‌های رفلکسولوژی برای دست‌ها را به شما آموزش دهیم. تا از شماره‌های بعد از این روش‌ها برای تسکین اختلال‌ها، بیماری‌ها و دردهای مختلف استفاده کنیم.

[vh

حرکت فشاری رو به جلو

این روش برای نقاط خاص روی دست اجرا می ‌شود. در این روش سرانگشت سبابه را روی نقطه مورد نظر قرار می ‌دهید . در راستای آن با فشار سر انگشت سبابه از روی دست و با کمک فشاری که به کمک انگشت شست از زیر وارد می‌کنید، به‌اصطلاح روی دست راه می ‌روید.

این حرکت را روی نقطه‌های مشخصی می‌توان ۳ تا ۵ بار تکرار کرد. به‌ طور کلی، نقاط بازتاب درمانی مربوط به ستون مهره‌ها، شش‌‌ها، لوزه و گوش به این تکنیک احتیاج دارند.

t فشار درمانی ؛ راهی برای تسکین درد

گردش دست به دور نقطه

برای ارائه این تکنیک باید انگشت شست را روی نقطه مورد نظر قرار دهید.بعد فشار متوسطی وارد کنید. سپس ۴ انگشت دیگر را به دور موضع بگردانید. به‌عنوان مثال، اگر لازم باشد برای تسکین درد یا اختلال اندام‌هایی مانند عصب سیاتیک، لگن و مثانه باید از این متد کمک گرفت تا به نتیجه بهتر رسید.

فشار درمانی

فشار تک انگشتی

برای ارائه این تکنیک لازم است انگشت سبابه را روی نقاطی خاص که معمولا روی کف دست وجود دارد بگذارید. برای این منظور کافی است انگشت سبابه را روی نقطه مورد نظر قرار دهید و برای ۵ ثانیه فشار دهید و دوباره ۵ ثانیه رها کنید و این روند را چند بار (۶-۵ بار) تکرار کنید. نقاطی مانند کلیه، گردن و سر از جمله نقاط روی دست است که با فشار تک انگشتی می‌توان روی آن کار کرد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بهترین مواد غذایی برای قبل و بعد از ورزش

روش توپ غلتان

t فشار درمانی ؛ راهی برای تسکین درد

در این روش با کمک یک توپ کوچک و توپُر می‌توانید روی نقطه مورد نظر تکنیک اجرا کنید. به این ترتیب که توپ را روی نقطه مورد نظر قرار دهید و با چرخاندن آن روی نقطه مورد نظر کار کنید. علاوه بر این، می‌توانید توپ را در راستای نقطه مورد نظر حرکت دهید. یا توپ را بین کف هر ۲ دست گرفته و به ‌طور همزمان هر دو نقطه روی کف دست‌ها را درگیر کرده و روی آن‌ها کار کنید.

فشار درمانی

فشار درمانی و راه رفتن انگشت شست

در این مرحله نیز مانند مرحله اول تنها کافی است از انگشت شست ‌تان کمک بگیرید و با کمک آن روی نقطه مورد‌ نظر فشار وارد کنید و در مسیر رو به جلو با انگشت شست و اعمال فشاری در حد متوسط دستتان را رو به جلو حرکت دهید. در این مرحله می‌توانید از دیگر انگشتان دست‌تان برای ایجاد فشار بهتر و تسلط بر کار استفاده کنید.

 فشار درمانی برای رفع سرفه

t فشار درمانی ؛ راهی برای تسکین درد

به صورت متناوب انگشت شست خود را به مدت یک دقیقه طبق تصویر حرکت دهید. سه بار این حرکت را تکرار کنید.

دردهای فوقانی

فشار درمانی

طبق تصویر، نقطه مورد نظر را فشار دهید. دقت کنید که شانه چپ را با دست راست و شانه راست را با دست چپ فشار دهید.

فشار درمانی و رفع خستگی

t فشار درمانی ؛ راهی برای تسکین درد

روی ماهیچه ساق پا، چهار انگشت پایین تر از فرورفتگی زانو، و تقریبا یک انگشت به طرف خارج درشت نی را فشار دهید.

مشکلات معده

فشار درمانی

طبق تصویر دو انگشت بالاتر از اولین چین و چروک مچ دست را فشار دهید.

 

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آشنایی با خواص میوه کاکتوس

t فشار درمانی ؛ راهی برای تسکین درد
امتیاز به این نوشته

‫2 نظر ارسال شده در “فشار درمانی ؛ راهی برای تسکین درد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *