نوجوانان چگونه می‌توانند پس‌انداز کنند؟ (۱)

چگونه پس انداز کنیم 

جمع‌ آوری پول و یاد گرفتن این‌که در سنین نوجوانی و جوانی پول‌ های خود را چگونه پس انداز کنیم بسیار مهم است. چرا که این امر می‌ تواند برای آینده شما بسیار مفید باشد و به شما کمک کند که بتوانید زندگی و امور مالی خود را کنترل کنید.

می‌توانید این پول را برای خرید ماشین یا خانه مورد علاقه خود جمع‌آوری کنید و در آینده آن چیزی را که دوست دارید بخرید. اما جمع‌آوری پول کار راحتی نیست و شما باید خودتان را در برابر خرید چیزهای اضافی و بیهوده کنترل کنید تا بتوانید مبلغی را جمع‌آوری کنید.

قلک

قلک و چگونه پس انداز کنیم

در ابتدا برای خودتان وسیله‌ای برای جمع‌آوری پول در نظر بگیرید. می‌توانید برای جمع کردن پول از یک قلک یا ظرفی مانند شیشه مربا استفاده کنید. قلک به شما کمک می‌کند که هم پول خود را در جای مطمئن نگهداری کنید و هم از میزان پولی که جمع‌آوری کرده اید با خبر باشید.

عنوان قلک

نام قلک ها

شما می‌توانید روی شیشه‌های خود برچسب بزنید تا متوجه شوید که هر کدام از قلک‌ها برای چه کاری است. به عنوان مثال، می‌توانید از عناوینی مانند خرج روزانه، صرفه جویی و خرید استفاده کنید. هر کدام از شیشه‌ها کاربرد متفاوتی در خرج کردن یا جمع کردن پول دارد. با این روش می‌توانید به راحتی حساب کتاب پولتان را داشته باشید.

هنر به خرج دهید

نقاشی روی قلک

برای اینکه برای پس انداز کردن انگیزه بیشتری داشته باشید می‌توانید قلک‌هایتان را نقاشی کنید. یا برچسب‌های رنگی روی آن بچسبانید؛ تا هم علاقه تان به جمع کردن پول بیش‌تر بشود. به این ترتسب هم قلکی هنری داشته باشید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نکاتی ساده برای بهتر شدن طعم قهوه

چگونه پس انداز کنیم و برای چه هدفی ؟ 

چگونه پس انداز کنیم

در قدم بعدی هدف یا اهداف خود را برای خرید آن چیزی که دوست دارید مشخص کنید. این وسیله هر چیزی می‌تواند باشد. اگر با هدف و با انگیزه برای خرید آن وسیله تلاش کنید و پول های خود را جمع کنید؛ می توانید به زودی آن وسیله را برای خود بخرید. مشکل بسیاری از مردم هم همین است! پولی را جمع می‌کنند؛ اما نمی‌دانند با آن چه چیزی بخرند. پس هدف خود را مشخص کنید.

lsd[vh

اینجا محل تبلیغات کسب و کار شماست. برای تبلیغ در سایت نوجوان ها با ما از طریق واتس آپ ارتباط بزقرار کنید.

محاسبه کنید

چگونه پس انداز کنیم

سعی کنید بعد از این‌که وسیله مورد نظر خود را مشخص کردید ؛حساب کنید که چقدر پول نیاز است و برای چه مدت باید جمع کنید. برای مثال شما می‌توانید در ماه مقدار مشخصی را جمع کنید؛ تا در یک سال به هدف خود برسید و آن وسیله را بخرید.

یادداشت

چگونه پس انداز کنیم

و در آخر سعی کنید حساب تمام مبلغی را که جمع‌آوری کرده اید در جایی یادداشت و نگهداری کنید. این روش به شما کمک می‌کند که بهتر بتوانید حساب و کتاب پول جمع کرده خود را به دست آورید؛ و زودتر به هدفتان برسید.

البته می توانید اطلاعات بیشتری از مقاله چه طور به کودکان یاد بدهیم پس انداز کنند؟ نیز به دست آوردید 

 

امیرحسین رادفر

1.5/5 - (2 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *