چیزهای کوچکی که نمی‌دانید برای چیست (۲)

دانستنی ها

حتماً شما هم بسیار با چیزهایی کوچک در وسایل متفاوت برخورد کرده‌اید که نمی‌دانید کاربردشان چیست. ما در این‌جا چند‌تا از این چیزهای کوچک را نام برده‌ایم و علت وجودشان را توضیح داده‌ایم.

مربع‌های رنگی روی لوله‌های خمیردندان

دانستنی ها

بعضی‌ها در فضای مجازی می‌گویند این رنگ‌ها نشانه‌ی مواد مختلفی است که در لوله‌ی خمیردندان وجود دارد. اما این موضوع واقعیت ندارد. این نشانه‌های رنگی مربوط به چاپ لوله‌های خمیردندان است که به دستگاه‌های برش برای جدا کردن آن‌ها کمک می‌کند.

سوراخ روی چوب آب‌نبات

دانستنی ها

بسیاری فکر می‌کنند که این سوراخ برای سوت‌زدن است اما این‌چنین نیست. تولیدکنندگان آب‌نبات این سوراخ را برای این ایجاد کرده‌اند که مقداری از آب‌نبات درون لوله برود و سریع سفت شود تا آبنبات از روی چوب نیفتد.

برجستگی‌های روی کلید J و F کی‌بورد

دانستنی ها

این برجستگی‌ها برای پیدا کردن جای انگشت‌ها بدون نگاه کردن به صفحه‌ی کلید است. وقتی می‌خواهید حروف را به درستی تایپ کنید باید انگشت اشاره‌ی سمت چپ روی F و انگشت اشاره‌ی سمت راست روی کلید J قرار بگیرد.

قطعه‌ی پلاستیکی روی تشتک نوشابه

دانستنی ها

اگر این قطعه‌ی پلاستیکی روی تشتک نوشابه نبود همه‌ی گاز داخل نوشابه فرار می‌کرد و نمی‌شد نوشابه‌ها را به مدت طولانی نگهداری کرد.

سوراخ روی کلید قوطی نوشابه

دانستنی ها

ما معمولاً برای باز کردن قوطی‌های نوشابه کلید آن را کاملاً جدا می‌کنیم. اما شرکت سازنده سوراخ روی کلید را برای نگهداشتن نی ایجاد کرده است.

سوراخ‌های اضافی روی کفش کتانی

دانستنی ها

شاید در نگاه اول فکر کنید این سوراخ‌های اضافی برای تزئین کفش‌اند. اما تولید‌کنندگان این سوراخ‌ها را برای تهویه‌ی بهتر پا ایجاد کرده‌اند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ظهور دوباره نوستالژی پخش موسیقی

سوراخ کوچک پشت آیفون

دانستنی ها

حتماً تا به حال متوجه سوراخ کوچکی پشت آیفون و نزدیک به لنز دوربین شده‌اید. این سوراخ کوچک یک میکروفون است و کار اصلی آن حذف سر و صدای محیط به هنگام مکالمه است.

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها – جمال رادفر

امتیاز به این نوشته

‫1 نظر ارسال شده در “چیزهای کوچکی که نمی‌دانید برای چیست (۲)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *