کاردستی دانه برف کاغذی

t کاردستی دانه برف کاغذی
t کاردستی دانه برف کاغذی

دانه برف کاغذی یک کاردستی ساده و در عین حال دوست داشتنی است که همین حالا می توانید دست به کار شوید و آن را درست کنید، چون حتما لوازم مورد نیاز برای ساخت آن را دارید. از این دانه‌های برفی زیبا می توانید برای تزئین اتاقتان استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید این روزها به یکی از دوستانتان هدیه ای بدهید می توانید تعداد زیادی از این دانه های برفی درست کنید و داخل جعبه‌ی هدیه را با آن ها تزئین کنید.

این دانه های زیبا می توانند کاربردهای متعددی داشته باشند و شما با کمی خلاقیت خواهید توانست از آن ها برای کارهای متنوع استفاده کنید. با این حساب، حالا وقت آن است که دست به کار شوید و همراه با این مطلب چندتایی از این دانه های برفی را درست کنید.

 دانه برف کاغذی

وسایل مورد نیاز

قیچی

کاغذ سفید

چسب

شیوه ساخت کاردستی دانه برف کاغذی

ابتدا ۶ عدد مربع یکسان و هم اندازه از کاغذ برش بزنید. سپس لبه‌ی یکی از مربع ها را به طرف بالا تا بزنید و مجددا یکی از لبه های مثلث را روی لبه‌ی رو به رویی (طبق تصویر)  تا بزنید تا یک مثلث با دو طرف بسته و یک طرف باز به دست آورید.

مراحل ساخت کاردستی دانه برف کاغذی

برای برش زدن، در مثلث از طرفی که کامل بسته است ۳ برش موازی ایجاد کنید. سپس مربع را باز کنید و خواهید دید که برش ها به شکل لوزی روی کاغذ ایجاد شده است.

مراحل ساخت کاردستی دانه برف کاغذی

اکنون از آن قسمت وسط لوزی کوچک را به سمت هم بکشید و با چسب بچسبانید. مجددا لبه‌ی لوزی بعد را از سمت مخالف کنار هم قرار دهید و با چسب بچسبانید.

مراحل ساخت کاردستی دانه برف کاغذی

به همین ترتیب هر ۶ لوزی را درست کنید و آن ها را کنار هم بچسبانید تا دانه برف کاغذی شما درست شود. سپس آن را با نخ نامرئی به سقف آویزان کنید و از تماشای منظره‌ی زیبای اتاق خود لذت ببرید.

t کاردستی دانه برف کاغذی

اختصاصی نشریه‌ی اینترنتی نوجوان‌ها

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده هایی جالب برای کاردستی تقارن با کاغذ رنگی

t کاردستی دانه برف کاغذی
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *