,

دستبند گیس و مروارید یکی از زیباترین تزئیناتی است که به راحتی می توانید با استفاده از آن آراستگی ظاهریتان را دوچندان کنید.

می توانید مروارید ها و روبان های این دستبند را با هر رنگ لباستان هماهنگ کنید و در مجالس دوستانه جلوه زیباتری داشته باشید.

وسایل لازم برای ساخت کاردستی دستبند

مروارید درشت
روبان نیم سانتی
نخ دمسه (گلدوزی)
سوزن

شیوه کار

دو رشته روبان را به طول ۳۰ سانت برش بزنید. روبان ها را به شکل ضربدر روی هم قرار دهید. سوزن نخ شده را از زیر و وسط هر دو روبان رد کنید. سپس یک عدد مروارید را از نخ رد کنید و به انتهای نخ و وسط دو روبان هدایت کنید.

یکی از رشته های روبان را روی مروارید برگردانید و سوزن را از وسط روبان رد کنید. به این ترتیب مروارید زیر روبان خواهد ماند. مجددا یک مروارید را از سوزن رد کنید و تا انتها و وسط روبان بکشید.

اکنون رشته ی دوم روبان را روی مروارید بکشید و سوزن را از زیر و وسط روبان رد کنید. مجددا یک مروارید از نخ رد کنید و آن را تا روی روبان بکشید. به همین ترتیب گیس بافت روبان و مروارید را ادامه دهید تا بافت شما به اندازه ی دور مچتان شود.

کاردستی دستبند
کاردستی دستبند

انتهای روبان را با یک مروارید مهار کنید و آخرین ردیف روبان را، که روی آن قرار دادید، نخ را دو یا سه مرتبه از مروارید رد کنید تا کاملاً محکم شود. دستبند را دور مچ ببندید و انتهای آزاد روبان را یک پاپیون زیبا بزنید.

کاردستی دستبند
کاردستی دستبند

اختصاصی نشریه ی اینترنتی نوجوان ها – رقیه مستقیم

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید