کاردستی طاووس با بطری نوشابه

Peacock craft with soda bottle

یکی از راه های بازیافت بطری های پلاستیکی نوشابه استفاده مجدد آن هاست . برای مثال می توانید از آن ها کاردستی بسازید. کاردستی طاووس با بطری نوشابه هم از نمونه همین بازیافت زباله هاست.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

وسایل لازم کاردستی طاووس

  • بطری آب معدنی و نوشابه
  • چسب
  • قیچی
  • مقداری مروارید و مهره برای تزیین
  • رنگ و قلم مو

شیوه ساخت کاردستی طاووس با بطری نوشابه

ابتدا بطری آب معدنی را شسته و روی قسمت بدنه بیضی های نامنظمی برش بزنید طوری که یک طرف بیضی از طرف دیگر کوچک تر باشد به صورت بال و لبه های آن را با قیچی برش های زیادی بزنید .

بهتر است از بطری سون آپ که رنگ سبز دارد استفاده کنید تعداد زیادی از این برش ها را آماده کنید. بال های کوچک تری نیز برای سینه ی طاووس لازم است که به همان شکلی که بال ها را برش زدید با این تفاوت که بیضی هایی که برای سینه ی طاووس برش می زنید باید در اندازه ی کوچک تر باشد. به تصویر زیر برای الگو های بال و سینه دقت کنید.

 

کاردستی طاووس

بدنه طاووس

برای  ساخت بدن اصلی طاووس شما نیاز به یک قالب دارید که یا می توانید از عروسک های پرنده که در بازار است استفاده کنید یا از اسفنج قالبی به شکل زیر برای کار درست کنید تا بتوانید پرها را روی آن کار کنید.

برای این کار تعدادی اسفنج فشرده تهیه کنید و با چسب لاتکس به هم بچسبانید. سپس طرح اصلی خطوط  بدن پرنده را روی آن با ماژیک بکشید. سپس به وسیله تیغ موکت بری تیز یا قیچی آرایشگری نوک باریک، حجم خطوط را از اسفنج بیرون آورید. پس از به دست آمدن حج اصلی بدن طاووس به وسیله قیچی کمی بدن آن را مرتب کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کاردستی مرغ و خروس مقوایی

 

کاردستی طاووس

پرهای آماده شده سینه را با چسب ردیف ردیف روی سینه طاووس نصب کنید.

پیشنهاد مطالعه:ساخت لانه پرندگان با قوطی نوشابه 

 

طاووس (4)

 

برای قسمت بال پشت طاووس پرهای آماده را روی سیم هایی به طول های متفاوت بچسبانید و در قسمت پشت طاووس نصب کنید.

 

طاووس (8)

برای قسمت گردن نیز از پرهای آماده استفاده کنید. و کل گردن را بپوشانید. قسمت سر طاووس را هم می توانید به وسیله رنگ پوشش دهید و هم می توانید با برش هایی از بطری آب معدنی پوشش دهید.

 

کاردستی طاووس با بطری نوشابه

برای این که به بال طاووس طبیعی نزدیک تر باشد می توانید چشم هایی رنگی به وسیله قلمو در انتهای پرها نقاشی کنید یا از پولک های درشت رنگی برای این چشم ها استفاده کنید. برای تاج و چشم طاووس هم می توانید از قطعات سیم که با نوارهای رنگی پوشیده شده استفاده کنید و چشم ها را یا به وسیله قلمو یا به وسیله پولک های تزئینی درست کنید. تزئینات روی بدن طاووس به علاقه شما بستگی دارد. از مجسمه طاووس زیبایتان لذت ببرید.

پیشنهاد مطالعه : ساخت تراکتور با قوطی نوشابه 

کاردستی طاووس با بطری نوشابه

 

کاردستی طاووس با بطری نوشابه

 

طاووس (7)

پیشنهاد مطالعه : کاردستی با بطری نوشابه برای مدرسه 

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *