کاردستی ساخت گل کاموایی

کاردستی ساخت گل کاموایی

با مقداری کاموا می توانید کاردستی زیبایی بسازید در این بخش ساخت گل کاموایی را فرا می گیرید.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

لوازم مورد نیاز ساخت گل کاموایی

خط کش
کاموا
سوزن کوبلن
قیچی

شیوه‌‌ی کار ساخت گل کاموایی

ابتدای کاموا را با یک گره ساده روی خط کش ثابت کنید. سپس ادامه کاموا را دور چهار انگشتتان یک دور بپیچید و اضافه کاموا را یک پیچ بدهید. سپس دایره کاموایی پیچ خورده دور انگشتانتان را به خط کش منتقل کنید. به این ترتیب بافت کاموا را به دور بدنه خط کش ادامه دهید.

کاردستی.سایت نوجوان‌ها1

 پس از این که دور بدنه خط کش به اندازه دلخواه کاموا بافته شد، مقداری از کاموای باقی مانده را رها کنید و بقیه را با قیچی جدا کنید. انتهای کاموا را از سوزن کوبلن دوزی رد کنید. در مرحله بعدی بافت را انجام دهید.

سوزن را از هر کاموا رد کنید درحالیکه نخ را بالای سوزن حلقه کرده اید و سوزن را که از بافت کاموا روی خط کش بیرون آوردید، از بین حلقه عبور دهید و کاموا را بکشید تا محکم شود.

تمام بافت های ردیف اول روی خط کش را به همین ترتیب مجددا با سوزن ببافید. اتنهای نخ کاموا را سر قایمی بزنید (دو بار دوختن). سپس اتنهای کاموا را با قیچی جدا کنید. به آرامی تمام کامواها را از روی خط کش پایین کشیده و جدا کنید.

برای مرحله پایانی کار از ابتدا قسمت پایین بافت کامواها را روی هم بپیچید و با سوزن و نخ بدوزید. بهتر است قسمت به قسمت این کاررا انجام دهید تا گل زیباتری داشته باشید. در انتها وسط گل را چند عدد مروارید درشت بدوزید تا کار زیباتر شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آداپتوری برای اتصال موبایل به تلسکوپ و میکروسکوپ 

از خلاقیت خود لذت ببرید.

برای آموزش گام به گام، فایل تصویری زیر را دانلود کنید.

برای دانلود کلیک کنید.

حجم: 35 MB

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *