گیاهان آپارتمانی که در تاریکی رشد میکنند (گیاهانی که به نور کم نیاز دارند)

گیاهانی که به نور کم نیاز دارند
t گیاهان آپارتمانی که در تاریکی رشد میکنند (گیاهانی که به نور کم نیاز دارند)

در دنیای امروز، با افزایش استقرارات شهری و کاهش فضاهای سبز، گیاهانی که به نور کم نیاز دارند جهت ایجاد حس طبیعت در داخل منازل به شدت مورد توجه قرار گرفته‌اند.گیاهانی که به نور کم نیاز دارند، به عنوان گیاهان آپارتمانی تاریکی، این امکان را فراهم می‌کنند که در شرایط نوری محدود، زیبایی و انرژی خود را حفظ کرده و حتی در تاریک‌ترین کناره‌های منزل به رشد بپردازند. در ادامه به معرفی این گیاهان خواهیم پرداخت.

پیشنهاد مطالعه: چگونه گیاهان خانگی را تمیز کنیم؟

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

معرفی انواع گیاهانی که به نور کم نیاز دارند

گیاهانی که به نور کم نیاز دارند، نه تنها به دکوراسیون داخلی زیبایی می‌بخشند، بلکه به سلامتی روحی و فیزیکی ساکنان منازل نیز افزوده و در عین حال نیاز کمتری به نور مستقیم خورشید دارند. این ویژگی مهم، آنها را به انتخاب ایده‌آلی برای افرادی که در فضاهایی با نور محدود زندگی می‌کنند، تبدیل کرده است. برخی از این گیاهان عبارتند از:

آلوئه ورا؛ گیاه تاریکی

آلوئه ورا

آلوئه ورا از جمله گیاهانی که به نور کم نیاز دارند، است که به خوبی با رطوبت سازگار است؛ به همین دلیل، این گیاه انتخاب بسیار مناسبی برای تزیین حمام و دستشویی محسوب می‌شود. با این حال، حتماً آلوئه ورا را در نزدیکی پنجره قرار دهید تا از نور خورشید برخوردار شود؛ زیرا این گیاه برای رشد به نور خورشید نیاز دارد.

در صورت نگهداری آلوئه ورا در حمام، بهتر است آن را در محلی قرار دهید که به صورت مستقیم با آب در تماس نباشد؛ چرا که این گل حمامی، در صورت برخورد مداوم با آب، ممکن است آسیب ببیند و نقض حالت سلامتی خود را تجربه کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
رژیم غذایی مناسب برای رشد مو

برگ عبایی؛ گیاه مقاوم در برابر تاریکی

برگ عبایی

این گیاه که از جمه گیاهانی که به نور کم نیاز دارند می‌باشد، برای حفظ زندگی خود به نور ملایم نیاز دارد. در واقع، این گونه گیاهانی که به نور کم نیاز دارند به خوبی در اکثر شرایط رشد می‌یابند، اما معمولاً در اثر مراقبت و نگهداری بیش از حد، آسیب می‌بینند. به عنوان نمونه، زیاده روی در آبیاری ممکن است به این گیاه آسیب برساند. یکی از ویژگی‌های مقاومتی این گیاه این است که باید از نور مستقیم خورشید دوری کند؛ در غیر این صورت، برگ‌های آن قدرت سوزش را پیدا می‌کنند. برگ عبایی با اندکی کندی رشد می‌کند،

بنابراین اگر تغییرات کمی در رشد آن مشاهده کنید، نگرانی نداشته باشید. برای نگه داشتن این گیاه، بهتر است به طور منظم آبیاری کنید، خاک را مرطوب نگه دارید، اما آن را از خیس شدن پرهیز کنید. برگ عبایی با برگ‌های ضخیمش، حس زندگی دوباره را به خانه‌ی شما باز می‌گرداند. همچنین، این گیاه ایمن برای حیوانات خانگی نظیر گربه‌ها و سگ‌ها می‌باشد، زیرا خود دارای مواد سمی نیست.

دیفن باخیا؛ عاشق تاریکی

دیفن باخیا

دیفن باخیا یکی از گیاهانی که به نور کم نیاز دارند می‌باشد که به واسطه زیبایی و سازگاری بسیار با محیط زیست، در بین طرفداران خود جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. این گیاه آپارتمانی، با ظاهر دلپذیر و خواص جذاب آن، نه تنها به عنوان یک عنصر دکوراسیونی برجسته در دستشویی و حمام محبوبیت یافته است، بلکه به لحاظ مقاومت و طراوت، جذب افرادی با سلیقه‌های مختلف را تضمین می‌کند.

در واقع، دیفن باخیا با اینکه به شدت به رطوبت علاقه‌مند است، اما قابلیت رشد در شرایط نوری کم را داراست. این ویژگی برجسته، این گیاه را به یک گزینه ایده‌آل برای نقاطی از منزل مانند راه پله‌ها، سرویس بهداشتی و حمام تبدیل کرده است که معمولاً با مشکلات کمبود نور مواجه هستند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آزمایش علمی؛ طناب یخ گیر

بنابراین، دیفن باخیا نه تنها به دلیل جذابیت ظاهری‌اش، بلکه به خاطر ویژگی‌های سازگاری با محیط زیست و توانایی سازگاری با شرایط نوری متفاوت، به انتخاب هوشمندانه‌ای برای تزیین فضاهای خاص منزل تبدیل شده است و در دسته گیاهانی که به نور کم نیاز دارند قرار می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه: گیاهان در زمستان

پتوس؛ بهترین گل آپارتمانی مناسب نور کم

پتوس

خانواده گیاهان پتوس با تنوع بی‌نظیر در ابعاد و رنگ برگ‌ها به ما خدمت می‌کنند. هر کدام از این اعضاء، به شگفت‌انگیزی با محیط‌هایی که دارای نور کم هستند، سازگاری یافته‌اند. پتوس‌ها، با برگ‌هایی به شکل قلبی که از زیبایی خیره‌کننده‌ای برخوردار هستند، در ارتقاء احساسات مثبت در محیط زندگی تأثیرگذارند. این گونه گیاه، علاوه بر زیبایی، دارای مقاومت خوبی در برابر آبیاری است و نیاز به مقدار زیادی آب ندارد.

باید توجه داشت که برگ‌های پتوس‌ها دارای سمی بوده و باید از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه داشته شوند. این گیاه به راحتی در خاک رشد می‌کند و همچنین می‌تواند در گلدان‌های آب نیز به دور از مشکلات زندگی و رشد کند.

زاموفیلیا؛ گیاه مقاوم به نور کم

زاموفیلیا

گیاه مقاوم زاموفیلیا نه تنها به زنده ماندن در کم نوری عالمانه می‌پردازد، بلکه می‌تواند در محیط‌های تاریک با نور مصنوعی نیز رشد کند. بنابراین، این گیاه به عنوان یک انتخاب ایده‌آل برای فضاهایی با نور کم در خانه شناخته می‌شود. توجه داشته باشید که نور مستقیم خورشید ممکن است به برگ‌های زاموفیلیا آسیب برساند.

یکی از ویژگی‌های جالب این گیاه این است که اگر گیاهان خود را آبیاری کردید ولی به طور موقت آن را فراموش کردید، نگرانی ندارید؛ زیرا زاموفیلیا می‌تواند به مدت طولانی در شرایط کم‌آبی دوام بیاورد و یکی از گیاهانی که به نور کم نیاز دارند می‌باشد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پا، توی کفش خودت کن!

اسپاتی فیلوم؛ عاشق رطوبت و تاریکی

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم یا زنبق صلح، از جمله گیاهانی که به نور کم نیاز دارند می‌باشد که با زیبایی و شکوه طبیعت خود، به آراستگی خانه‌ها جلب توجه می‌کنند. این گیاهان، با نیاز کم به مراقبت، در عین حال با ظاهری ظریف و دلنشین، توانسته‌اند جاذبیت خاصی به فضاهای داخلی ببخشند. اسپاتی فیلوم در شرایط نوری محدود همچنان می‌تواند به رشد خود ادامه دهد و حتی در محیط‌هایی با نور فلورسنت، زنده بماند؛ البته احتمال گل دادن در این شرایط کاهش می‌یابد.

برای ایجاد شرایطی مناسب برای گل‌دهی، مناسب است اسپاتی فیلوم را در مکانی با نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید. مراقبت از این گیاه نیازمند حفظ خاک به حالت مرطوب، اما خیس نشدن آن است. باید اطمینان حاصل کرد که خاک قادر به تخلیه آب اضافی است تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری شود؛ به همین دلیل لازم است گلدان دارای سوراخ مناسب باشد.

پیشنهاد مطالعه: روش تولید مثل گیاهان

کلام آخر

در نتیجه، گیاهانی که به نور کم نیاز دارند، نه تنها به عنوان تزیینی زیبا برای فضاهای داخلی ما خدمت می‌کنند، بلکه به عنوان یک گزینه عالی برای افرادی که در محیط‌های با نور محدود زندگی می‌کنند، ارزشمند هستند. این گیاهان با مقاومت در برابر نور کم، محیط‌هایی که نور خورشید به سختی تاباندند، را به زیبایی تبدیل می‌کنند.

t گیاهان آپارتمانی که در تاریکی رشد میکنند (گیاهانی که به نور کم نیاز دارند)
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *