۱۶ روش برای خوشحال تر زیستن در زندگی

t 16 روش برای خوشحال تر زیستن در زندگی
t 16 روش برای خوشحال تر زیستن در زندگی

خوشبختی و خوشحالی هدفی است که همه انسان ها به دنبال آن هستند. اما گاهی اوقات به نظر می رسد که رسیدن به این هدف آسان نیست. اما با انجام تغییرات کوچک در زندگی خود، می توانید به راحتی خوشحال تر زندگی کنید. در این مقاله به بررسی روش هایی برای خوشحال تر زیستن می پردازیم.

نگران نباشید، خوشحال باشید در دنـیای واقعی نمی توانیم از دیگران انتظار داشته باشیم تا برای ما شادمانـی ایـجـاد کنند. خوشحالی حالتی از ذهن است  که کاملا می تواند ،  تحت کنترل  شما باشد .  محیط  اطراف خود را طوری آماده کنید که فرصت ـهایـی بـرای شناختن و لذت بردن از جنبه های مثبت و خوشایند زندگی را فراهم آورد. برای شاد بودن تلاش کنید . روش های زیر در آرامش و شاد بودن به شما کمک خواهد کرد .

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

1- خوش بین باشید و بـه زنـدگی با دیـدی مثـبـت نگـاه کـنـید تـا خـود را بـه دلیل احساس انرژی خوشحالی بسیار زیادی کـه نصیبتان خواهـد شد، متعجب سازید. بـه یاد داشته باشید که افراد شاد و مثبت بیشتر می توانند دیگران را مجذوب خود کنند .

2- دید وسیعی داشته باشید. اجازه ندهید مسائل کوچک شما را آشفته نمایـد. بـرای رسیـدن بـه هـدف خـود پـایدار و مـقاوم باشید، خـواه آن هـدف ریاست، پرداخت رهن و یا یک ازدواج طولانی مدت باشد. در ایـن راه بـا موانـعی مواجه خواهید شد؛ به سرانجام و پـاداش تلاشـتان فکر کـرده و از ناخرسندی بخاطر  مسائل کم اهمیت دوری نمایید .

3- سپاسگزار باشید از دیگران قدردانی کنید. از دوست خود به خاطر کمکی که به شما کرده تشکر کنید و به دلیل موفقیت در انـجـام کـارش بـه او تـبریک بـگویید . به شخص درمانده ای کـه در خـیـابان از مـقـابـلـش رد می شوید، چند سکه کمک کرده و از این که زندگی مسرت بخشی دارید شکرگزار باشیدخوشحال تر زیستن در زندگی.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
رشته های فنی حرفه ای و شغل های فنی حرفه ای

4- از زندگی لذت ببرید  کارهایی را انجام دهید که از انجام دادن آن ها لذت می برید .

5- از جسم خود مراقبت نمایید خوب بخورید و ورزش کنید. به باشگاه رفته و کمی بدوید یـا در یـک بازی ورزشی شرکت کنید.

6- برنامه های خود را بنا به زمان های خاص تغییر دهید .

7- با دوستان و آشنایان خود  در تماس باشید . آیا به خاطر می آورید زمانـی کـه یک دوست قدیمی به طور غیر منتظره با شما تماس گرفت چه احساسی داشتید ؟

8- خلاق باشید . روزنه ای برای انرژی خلاق خود بیابید. این ممکن است شـامـل کـاردسـتـی، باز سازی، نقاشی، ترسیم کاریکاتور، نویسندگی باشد.   اگـر زمـانی را برای انـجـام فـعـالیت های خلاق اختصاص دهید، احساسی شادتر و سالم تر خواهید داشت .

9- برای خود همدمی پیدا کنید . تقسیم کردن  تجربیات با کسی که به او عشق می ورزید مثل پدر یا مادر ، خوشحالی شما را افزایش خـواهـد داد .

10- با کسی صحبت کنید . یکی از دوستان خود را برای هم صحبتی و بیان احساسات و عقاید خود انتـخـاب کـنید . او در مـورد شما قضاوت ننموده و مشکلات شما را حل نخـواهد کرد. وی بـه حـرفهایـتـان گوش می دهد چرا که می داند شما نیز همین کار را برایش انجام خواهید داد .

11- تخیل کنید.  آرزوها و بلند پـروازی های خود را یادداشت نموده و به تدریج آن ها را واقعیت بخشید آن گاه همیشه چـیزهایی بـرای انــتظار کشیدن، و جایی برای متمرکز کردن انرژی خود خواهید داشت.

خوشحال تر زیستن در زندگی/عکس ادم خوشحال

12- بخشنده باشید . شاید زمان آن رسیده باشد که کسـی ( یـا خودتان ) را به خاطر چیزی که اتفاق افتاده و یا گفتـه شـده مـورد بـخشش قـرار دهــید. اتفاقات و اشتباهات گذشته را پـذیرفته و فراموش کنید. بدانید که نمیـتوانید زمان را بـه عـقب برگردانید. شادمانی خود را با از یاد بردن نومیدی ها و شکستهای گذشته دوباره به دست آورید .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نمونه هایی از کاردستی با برگ پاییزی به شکل دختر

13- ورزش و فعالیت بدنی نقش بسیار مهمی در افزایش سطح خوشحالی دارند. ورزش باعث ترشح هورمون های خوشحالی مانند اندورفین می شود و باعث افزایش احساس خوشحالی و رضایت می شود. بنابراین حضور ورزش و فعالیت بدنی در برنامه های روزانه خود، می تواند به شما کمک کند تا خوشحال تر زندگی کنید.

14- روابط اجتماعی مثبت نقش بسیار مهمی در خوشحالی انسان ها دارند. برقراری روابط صمیمانه و پر از احترام با دیگران، باعث افزایش احساس خوشحالی و رضایت می شود. بنابراین تلاش برای بهبود و تقویت روابط اجتماعی خود، می تواند به شما کمک کند تا خوشحال تر زندگی کنید.

خوشحال تر زیستن در زندگی

15-روانشناسی مثبت به عنوان یک رشته علمی، به بررسی عوامل مثبت و خوشحال کننده در زندگی انسان ها می پردازد. این علم به شما کمک می کند تا با مثبت نگری به زندگی نگاه کنید و روش های جدید برای افزایش خوشحالی خود را کشف کنید. بنابراین آشنایی با اصول و مبانی روانشناسی مثبت، می تواند به شما کمک کند تا خوشحال تر زندگی کنید.

 

16- مدیریت استرس یک مهارت مهم است که به شما کمک می کند با فشارهای روزمره بهتر کنار بیایید. استفاده از روش های مختلف مدیریت استرس مانند تمرین یوگا، تکنیک های تنفس عمیق و تکنیک های مدیریت زمان، می تواند به شما کمک کند تا با استرس های روزمره بهتر کنار بیایید و خوشحال تر زندگی کنید.

با اجرای تغییرات کوچک در زندگی خود، می توانید به راحتی خوشحال تر زندگی کنید. ورزش و فعالیت بدنی، روابط اجتماعی مثبت، آشنایی با روانشناسی مثبت و مدیریت استرس، تماماً راه های مؤثر برای افزایش سطح خوشحالی و رضایت در زندگی شما هستند. به همین دلیل، پیروز و پایدار بودن در این راه، نقطه عطف مهم در زندگی شخصی شما خواهد بود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده هایی جالب از کاردستی چتر با کاغذ رنگی+ آموزش ساخت آن

۲۰ راز رسیدن به موفقیت همراه با آرامش

t 16 روش برای خوشحال تر زیستن در زندگی
امتیاز به این نوشته

‫7 نظر ارسال شده در “۱۶ روش برای خوشحال تر زیستن در زندگی

 1. نشریه اینترنتی نوجوان ها :

  سلام فاطمه جان
  شاید پیش از هر چیز لازم باشه تا در مورد تفاوت شاد بودن و پر انرژی بودن کمی فکر کنی تا راحت¬تر به نتیجه برسی. ممکن است فردی شاد باشد اما پرانرژی نباشد و یا برعکس، کسی انرژی زیادی دارد اما لزوما آدم شادی نیست. هرچند می¬توانم حدس بزنم که مقصود معلمان شما این است که هم شاد باشید و هم پرانرژی ، اما به هر حال این دو مقوله با هم تفاوت دارند.
  برای شروع پیشنهاد می¬کنم با همکلاسی¬های خود یک جلسه گفت¬وگو داشته باشید طوری که همه بتوانند نظر خود را در مورد داشتن یک کلاس پرانرژی که به افزایش انرژی مثبت در کلاس منجر شود بیان کنند.
  معمولا در چنین دوره¬ای از زمان، بچه¬ها ترجیح می¬دهند تا با ایجاد تغییراتی در ظاهر کلاس به جمع خود حس و حال بدهند، برای مثال، رومیز روی میز معلم بیندازند و یک گلدان کوچک قرار دهند. یا روی تابلو جملات و ابیات زیبا بنویسند و کارهای کوچکی مانند اینها که در واقع اثرات زیادی در محیط به جا می¬گذارد.
  البته ممکن هم هست که بخواهید این تغییرات را در کارهای درسی خودتان اعمال کنید، مانند ایجاد یک گروه درسی خاص که به یک موضوع محدود می¬شود و بعد هر هفته یک یا چند سوال خیلی مهم و یا خیلی سخت را روی تابلو اعلام کنید تا هر کس که می¬تواند آن را حل کندو به کلاس اعلام کند. چنین فعالیت¬هایی علاوه بر اینکه موجب ایجاد شوق و حرکت در بین دانش¬آموزان می¬شود، می¬تواند به تقویت برنامه¬های تحصیلی هم کمک کند.
  در پایان توصیه اولم را دوباره تکرار می¬کنم که می¬توانی به ده¬ها راه دیگر، علاوه بر مواردی که برای نمونه مطرح شد، از طریق گفت¬وگو با دانش¬آموزان دیگر به ویژه هم¬کلاسی¬هایت برسی که می¬توانند به ایجاد فضای پرانرژی¬تر در کلاس کمک کنند.

 2. fatemeh :

  سلام
  من دانش آموز سال سوم ریاضی هستم
  کلاس ما یه کلاس ۱۹نفره هس
  که خعیلی خعلی آرومه و بی سروصدا…
  معلم هامون به سطوح اومدن از دستمون میگن که خعیلی بی انگیزه اید!!!
  یکم انرژی داشته باشید و…….
  خلاصه که خعیلی بهمون حرف میگن!!!
  به نظرشما ما باید چیکارکنیم؟؟؟؟؟؟
  الانم که به انیجا اومدم برای این هس که معلم فیزیکمون ازمون خواسته که درمورد شاد زندگی کردن براش مقاله ببریم تا وضعیت کلاسمون رو بهترکنه!!!
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *