۶ راه آسان که به شما کمک می کند از لحاظ ذهنی قوی تر باشید

6 راه آسان که به شما کمک می کند از لحاظ ذهنی قوی تر باشید
t 6 راه آسان که به شما کمک می کند از لحاظ ذهنی قوی تر باشید

آخرین باری که خرد شدید را به یاد می آورید؟ بهبود یافتنتون آسان نبود، درسته؟ اون زمان در مسیر بهبود به خودتون قول دادید که هر کاری می تونید بکنید تا از جهت ذهنی قوی تر باشید. اگر به نحوی به قولتون عمل نکردید یا همه تلاش هایی که کردید بی فایده بوده اصلا نترسید.

اینجا 6 راه آسان وجود داره که به شما کمک می کنه که به یک مرد یا زن فولادی تبدیل بشید. حداقل از لحاظ ذهنی.

مشاوره سئو حرفه ای با زهرا رئیسی🔥 (کلیک کنید)😍

1- تجزیه اش کنید

وقتی با یک چالش بزرگ روبرو می شیم تمایل داریم که پنهان بشیم. به تعویق انداختن هرگز باعث ناپدید شدن نمی شه. اگر اون چالش کاهش وزن، پیدا کردن شغل یا قوی تر شدن ذهن باشه. اونچه ما نیاز داریم اینه که چالش و مشکل رو به قدم های کوچیک و قابل انجام تقسیم کنیم و اونها رو به شکل یک فهرست منطقی از کارهای لازم دربیاریم.

2- خودتون رو در مرکز قرار بدید

هنگام اضطراب های شدید این کار به شما کمک می کنه از جهت ذهنی قوی تر باشید و در اوج باشید. برای همینه که مرتاض های هندی در گذشته تمرکز می کردند و قادر بودند حتی بر نیازهای اساسی انسان مثل گرسنگی، تشنگی با نیاز به سرپناه غلبه کنند. از یک توپ استرس استفاده کنید. توی خلوت خودتون روی یک پا لی لی کنید. هر چیزی که باعث می شه که در مرکز قرار بگیرید و مستحکم تر بشید، انجام بدید. بخشی از مشکل نباشید. به جاش راه حل باشید.

از تکنیک تنفس 4×4×4 استفاده کنید. 4 ثانیه نفس بکشید، 4 ثانیه بازدم کنید و این کار رو برای 4 دقیقه ادامه بدید.بهتر شدید؟ حالا به کارتون ادامه بدین.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پچ هوشمند برای کنترل قند خون و تزریق انسولین

3- خط کشی نقره ای

پیش پا افتاده است؟ اماکاملا درسته. وقتی اتفاق بدی برای ما می افته اونو این طور تجزیه می کنیم؟ چرا من؟ و فکر می کنیم که چه کار بدی کردیم که باعث شده یک مشکل تا این حد بد پیش بینی نشده و چالش برانگیز برامون اتفاق بیفته. مهربون باشید. به جای این که مشکل رو یک چیز نامطلوب ببینید به اون به عنوان مانعی نگاه کنید که باید به سادگی ازش عبور کنید و به جای اینکه بهش به چشم مشکل نگاه کنید اونو مرحله ای از زندگی در نظر بگیرید. اگر نیاز به چراغ قوه دارید برش دارید و به دنبال خط کشی نقره ای بگردید.

6 راه آسان که به شما کمک می کند از لحاظ ذهنی قوی تر باشید

4- نعمت هاتون رو بشمرید

روزایی که زندگی بار زیادی روی دوشتون می ذاره یک ورق بردارید و سه تا چیزی که بهتون حس سپاسگزاری میده یادداشت کنید. این نعمت ها می تونه به عمیق بودن داشتن حیات یا به سادگی (اما شیرینی) یک قهوه گرم در یک روز سرد باشه. انسان این طور هست که از داشته هاش احساس راحتی می کنه پس برای داشته هاتون شکرگزار باشید نه با ترس بلکه بدون ترس.

این کار رو هر روز انجام بدید. با جدیت بنویسید یا تایپ کنید و اگر به کامپیوتر تمایل دارید یک صفحه اکسل برای این کار درست کنید.

نیروی این چیزهایی که شما اون ها رو نعمت فرض کردید یک روزی شما رو از جهت ذهنی قوی تر خواهد کرد.

5- طعم موفقیت رو بچشید

موفقیت نهایی و محصول موردنظر خودتون رو تصور کنید تا از جهت ذهنی قوی تر بشید. نه به شکل فکر و خیال های روزمره بلکه تصور واضح از موفقیت و رسیدن به هدف اصلی موجب می شه ذهنتون مثبت بشه. این کار به شما انرژی میده تا به اون چیزی که یه روزی فکر می کردید فقط آرزو هست و غیر قابل انجامه دست پیدا کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
مرزکشورهای دنیا

به جای تصور عواقب بد نرسیدن به هدفتون به فواید موفقیت فکر کنید. قطعا حیرت زده می شید وقتی ببینید که چقدر ذهن می تونه از تصور موفقیت، موفقیت کسب کنه.

6- خودتون رو با چیزای مثبت احاطه کنید

پشت هر آدم موفق، گروهی از آدم های مثبت قرار دارن. برای این که از جهت ذهنی قوی تر باشید و روی هدفتون متمرکز باشید به آدمایی با افکار مثبت احتیاج دارید که شما رو در مسیر درست قرار بدن. اون دوست صمیمی تون رو کنار بذارید. شاید به افراد واقع بین در اطرافتون نیاز داشته باشید اما قطعا به آدمای بدبینی احتیاج ندارید که حاضرند برای اثبات خالی بودن نیمه لیوان اونو بشکنند.

شما شش کار قابل انجام دارید که شما رو از جهت ذهنی قوی تر خواهد کرد و آمادتون می کنه که جهان رو به دست بگیرید در هر زمان و هر مکانی نیروی بیشتر از آن شماست!

تصاویر مستهجن چه تاثیری بر ذهن کودک و نوجوان دارد؟

t 6 راه آسان که به شما کمک می کند از لحاظ ذهنی قوی تر باشید
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *