آیا میکروب های زیر ناخن را دیده اید؟

میکروب های زیر ناخن یکی از موذی ترین میکروب های موجود هستند! شاید خیلی از ما به نقشی که آنها در بیمار کردن انسان دارند توجه نکنیم. ما در طول روز چندین بار خوراکی می خوریم. اگر دست ها را نشسته باشیم این میکروب ها خیلی راحت همراه با خوراکی وارد بدنمان می شوند و ما را بیمار می کنند. به همین راحتی!

تصویری از میکروب های زیر ناخن
تصویری از میکروب‌ زیر ناخن

حالا حتما متوجه می شوید که چرا پزشکان از دستکش استفاده می کنند. طی تحقیقاتی که شد مشخص شد حتی شستن دست ها هم باعث نمی شود باکتری های موجود زیر ناخن ها کاملا از بین بروند برای همین در معاینات از دستکش استفاده می شود. البته اینطور نیست که کوچکترین میکروبی که وارد بدن شود انسان را بیمار کند. بدن ما تا حدی در مقابل میکروب ها مقاوم است. اما وقتی فردی بیمار باشد میکروب ها سریع تر می توانند به بدنش نفوذ کنند و حالش را بدتر کنند.

تصویری از میکروب های زیر ناخن
تصویری از میکروب‌ زیر ناخن

میکروب های زیر ناخن از کجا می آیند؟

آلودگی باعث به وجود آمدن میکروب‌های زیر ناخن می شود. برای همین بهترین روش برای از بین بردن آنها شستن مرتب دست هاست. طی تحقیقات انجام شده، ناخن آقایان بیشتر از خانم ها آلوده است. دلیل آن این است که خانم ها در طول روز به خاطر انجام دادن کارهای خانه دست هایشان مرتب در آب قرار می گیرد. بنابراین پسران باید حواسشان باشد که بیشتر از قبل به شست و شوی دست اهمیت بدهند.

تعریق نیز باعث رشد میکروب ها زیر ناخن است. پس به نظافت دست و پایتان رسیدگی کنید و اجازه ندهید جوراب هایتان برای مدتی طولانی مرطوب بمانند.

تصویری از میکروب های زیر ناخن
تصویری از میکروب‌ زیر ناخن

یادتان باشد…

جویدن ناخن‌های دست که خیلی از افراد ناخودآگاه آن را انجام می دهند عملی خطرناک است. با جویدن ناخن‌ها میکروب های زیر ناخن مستقیم وارد بدن می شود و فرد را بیمار می کند. مخصوصا در این روزها که کرونا شیوع پیدا کرده است، تمام تلاشتان را بکنید تا اگر عادت جویدن ناخن دارید آن را از خود دور کنید.

تصویری از میکروب‌ زیر ناخن

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

2.6/5 - (8 votes)
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
هشدار تغذیه‌ای برای دختران روزه‌دار

‫8 نظر ارسال شده در “آیا میکروب های زیر ناخن را دیده اید؟

  1. فیروز :

    با سلام
    خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون. پسر ۸ ساله من بعد از دیدن عکس ها، تصمیم گرفت دیگه ناخن نخوره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *