بهترین کتاب های تربیت نوجوان ها

بهترین کتاب های تربیت نوجوان ها

سال‌های نوجوانی دورانی بحرانی در زندگی همه افراد است. بنابراین والدین باید آمادگی کافی برای رفتار درست با نوجوان‌ها را داشته باشند. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین کتاب های تربیت نوجوان ها آشنا کنیم.

1- کتاب من دیگر ما

کتاب “من دیگر ما” اثر محسن عباس ولدی، یکی از بهترین کتاب های تربیت نوجوان ها است که در چند مجموعه مختلف منتشر شده است. اولین جلد کتاب، با عنوان “جوجه های رنگی و بچه های فرنگی”، درباره مسائل و مشکلات تربیت فرزند در دنیای امروزی است.در آخرین جلد این کتاب با عنوان “من دیگر ما” مسئله تاثیر رفتار والدین در پرورش کودک سخن بررسی شده و نشان می‌دهد که چطور تصاویر دریافتی از رفتار پدر و مادر در روحیات و خلقیات فرزند اثر می‌گذارد.

من دیگر ما

2- کتاب نوجوانان چه می گویند؟

شناخت درست نوجوان‌ها و برخورد اصولی با آن‌ها یکی از معضلات مهم والدین است که ممکن است همه پدر و مادرها به خوبی از عهده آن برنیایند. متاسفانه برخی از والدین به جای درک کردن نوجوان با او بحث می‌کنند و همین موضوع باعث ایجاد مشکل در روابط والدین و نوجوان ها می‌شود.کتاب نوجوانان چه می گویند؟ اثر دکتر اصغر کیهان نیا، کتابی مناسب برای ایجاد تفاهم بین والدین و نوجوانان است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی رمان گردان قاطر چی ها

نوجوانان چه می گویند؟

3- کتاب مهارت های مقابله با افسردگی کودکان و نوجوانان

افسردگی نوعی اختلال روانی نسبتا رایج است. زیرا تقریبا اکثر افراد در دوره‌های مختلف سنی ممکن است آن را تجربه کنند. البته علائم افسردگی در کودکان و نوجوانان بسیار متفاوت‌تر است. کتاب مهارت های مقابله با افسردگی کودکان و نوجوانان نوشته جان شری و کارول فیتس پاتریک راهنمای بسیار خوبی برای برخورد درست والدین با افسردگی فرزندان است.

کتاب مهارت های مقابله با افسردگی کودکان و نوجوانان

4- کتاب چگونه انسان هایی موفق تربیت کنیم؟

این کتاب که اثر استر ووجیسکی است، راه های درست تربیت کودکان و نوجوانان را بر اساس 5 اصل مهم به والدین و معلمان آن‌ها آموزش می‌دهد. این پنج اصل شامل اعتماد، احترام، استقلال، اتحاد و همکاری، انس و مهربانی است.

کتاب چگونه انسان هایی موفق تربیت کنیم

5- کتاب تکنیک های کاربردی کنترل خوی سرکش نوجوانی

کتاب تکنیک های کاربردی کنترل خوی سرکش نوجوانی به قلم علی اصغر عیسی زاده نوشته شده است. در این کتاب همه روش‌های مثبت و منفی موثر بر نوجوانان که باعث تبدیل درگیری‌های لفظی و عاطفی به خلاقیت، صمیمیت و پیشرفت می‌شود بیان شده است.

کتاب تکنیک های کاربردی کنترل خوی سرکشی نوجوانی

6- کتاب چگونه با نوجوانم صحبت کنم که گوش کند چگونه گوش کنم که نوجوانم صحبت

کتاب چگونه با نوجوانم صحبت کنم که گوش کند چگونه گوش کنم که نوجوانم صحبت نوشته ادل فی‌بر و الین مازلیش است. این کتاب به والدین کمک می‌کند که دوست بسیار صمیمی و موثری برای نوجوان خود باشید.همه والدین اطلاع دارند که تربیت نوجوانان مسئله سختی است. بنابراین باید مهارت‌هایی را جهت رفتار درست با نوجوان و مدیریت ارتباط مناسب با او آموزش ببینید.

کتاب چگونه با نوجوانم صحبت کنم که گوش کند و چگونه گوش کنم که نوجوانم صحبت کند

7- کتاب کاهش خشم در نوجوانان

تغییرات خلق و خو و خشمگین بودن یکی از علائم و نشانه‌های بارز و اصلی دوران نوجوانی است. معمولا والدین در این شرایط نمی‌دانند بهترین روش برای کاهش خشم نوجوانان چیست؟ کتاب کاهش خشم در نوجوانان اثر ریچل کسادا لومن، تمرین‌هایی را جهت کنترل خشم به نوجوانان ارائه می‌دهد.

کتاب کاهش خشم در نوجوانان

8- کتاب علیه تربیت فرزند

کتاب علیه تربیت فرزند نوشته آلیسون گوپنیک است. هدف اصلی این کتاب این است که فرزند شما در آینده به بزرگسالی بهتر، موفق‌تر و شادتر تبدیل شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی کتاب برای گروه سنی نوجوان؛ به دنبال سمندر طلایی

کتاب علیه تربیت فرزند

کلام آخر

تربیت درست فرزندان به ویژه در دوران نوجوانی مستلزم این است که شما در خصوص تربیت نوجوان‌ها آگاهی کافی داشته باشید. امروزه روش‌های قدیمی تربیت فرزند دیگر سازگار نیستند و شما باید برای برخورد هر چه مناسب‌تر با فرزند خود، در این زمینه مطالعه کافی داشته باشید.

به منظور اینکه شما کتاب تربیت نوجوان را به خوبی انتخاب کنید، فهرستی از بهترین کتاب های تربیت نوجوان ها را برای شما در این مطلب قرار دادیم. این کتاب‌ها از جمله پر فروش‌ترین کتاب‌های حوزه تربیت نوجوان‌ها هستند.از آنجایی که کتاب‌ها تاثیر بسیار مهمی در زندگی همه افراد به ویژه نوجوان‌ها دارند، کتاب‌ داستان‌های آن‌ها نیز باید از بین بهترین کتاب های داستان کوتاه برای نوجوانان انتخاب شود.

منبع

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *