,

دنیای مجازی به سرعت عکسی را منتشر می کند و میلیون ها نفر براساس این عکس موضع گیری می کند، دچار احساسات می شوند و نسبت به آن واکنش مثبت یا منفی نشان می دهند ، اما بسیاری از این عکس ها یا تصاویر جعلی هستند و یا به نوعی با توضیحاتی غیرواقعی منتشر شده اند نمونه هایی از این تصاویر را ببینید. 

کودک سوری در فراق والدین 

تصاویر جعلی کودک سوری
تصاویر جعلی کودک سوری

این عکس با این توضیح که کودکی سوری بعد از ازدست دادن والدینش در کنار گور آنان می خوابد احساسات  بسیاری را برانگیخت اما به زودی که معلوم شد که این عکس هارا عکاسی از عربستان سعودی گرفته است و قبرها توده ای سنگ هستند و پسربچه نیز برادرزاده عکاس است و این عکس در سوریه گرفته نشده است. 
 

تصاویر جعلی خلبان
خلبان در حال عکاسی

این عکس مشهور در فضای مجازی به عنوان عکس سلفی خلبان شهرت پیدا کرده است اما این عکس نه در هوا بلکه در فرودگاه گرفته شده است و بعدا ابرها به عکس اضافه شده است.

آیا در قاهره پایتخت مصر برف باریده است

تصاویر جعلی برف در قاهره
برف در قاهره
پارک تاریخ

مصر در آفریقا واقع شده است و سرزمینی خشک است اما این عکس همراه با خبر عجیب باریدن برف در شهر قاهره همراه بود ولی این عکس جعلی است و تصویری از پارک مینیاتوری تمدن های جهان در ژاپن است و برف بر روی ماکت ابولهول باریده است. 

آیا این هواپیما به برج تجارت جهانی برخورد کرده است؟

تصاویر جعلی برخورد هواپیما به برج

بعد ازبرخورد دو هواپیما به برج تجارت جهانی در نیویورک این عکس در فضای مجازی منشر شد اما واقعیت چیز دیگری بود این عکس سال ها قبل از بالای برج گرفته شده بود و تصویر هواپیما بعد به آن اضافه شده است عکاس بعدا اعلام کرد که کارش فقط یک شوخی بوده است و قصد فریب کسی را نداشته است. 

کشف یک گرز طلایی و بزرگ باستانی

گرز طلایی
گرز طلایی در حال نصب

این عکس به عنوان کشف یک گرز بزرگ ساخته شده از طلا که مربوط به دوران قدیم بوده است منتشرشده است اما واقعیت این است که این گرز بخشی از مجسمه  در حال نصب است. 

mosabeghe

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید