عکاسی از کفشدوزک های زیبا

کفشدوزک

قبل از این که در مورد عکاسی ازکفشدوزک حرف بزنیم بهتر است این حشره را بهتر بشناسیم. در زبان انگلیسی کفشدوزک ها را با دو نام Ladybug وLadybird صدا می‌زنند. این مساله حشره‌شناسان را بر آن داشته تا توضیح دهند که این حشرات از نظر علم حشره‌شناسی نوعی «سوسک» هستند و نه «ساس.» در واقع حشره‌شناسان می‌گویند کفشدوزک‌‌ها از راسته «قاب‌بالان» یعنی Coleoptera هستند و باید به عنوان Beetle نامیده شوند و نهBug که از راسته Hemiptera محسوب می‌شود.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

اروپاییان بیش از ۵۰۰ سال است که کلمه Lady bird beetle را برای آنها به‌کار می‌برند و به دنبال آن در آمریکا هم برای نامیدن کفشدوزک‌‌ها از Ladybird  به جای Ladybug استفاده شد. البته دانشمندان ترجیح می‌دهند این حشرات را Lady beetle بنامند.

انواع کفشدوزک

500 گونه مختلف کفشدوزک در آمریکا و بیش از ۵۰۰۰ گونه در کل جهان وجود دارد. اکثر کفشدوزک ها گوشتخوار هستند. جوانترها و حشره های نوزاد وقتی که دما ۵۵ درج فارنهایت یا پایینتر باشد، نمی توانند پرواز کنند. کفشدوزک ها برای شکارچیانشان بسیار بد مزه هستند. بعضی از آنها بوی بسیار بدی از طریق مفصل های پایشان ایجاد می کنند. وقتی که احساس خطر می کنند خودشان را به مردن می زنند و اکثر شکارچیان، حشراتی را که تکان نمی خورند یا مرده اند،نمی خوردند. این یکی از روش های این حشره برای دفاع از خود در برابر دشمن است.

عکاسی ازکفشدوزک

عکاسان برای عکاسی ازکفشدوزک ها از لنز ماکرو استفاده کرده اند. لنزماکرو به عکاس کمک می کند تا بتواند کاملا به سوژه های کوچک نزدیک شود. امروزه گوشی های موبایل هم به لنز ماکرو مجهز هستند و کافیست با کمی دقت سوژه را پیدا کنید و از آن عکاسی کنید. هرچند حرکت مداوم این حشره کمی کار را سخت می کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
عکس هایی بی نظیر که از ترکیب نور و آب

نکته مهم برای عکاسی از کفشدوزک ، فوکوس کردن بر روی  سر حشره است. زیرا به خاطر عمق میدان کم لنزهای ماکرو ، بخش های عقب تر کمی محو خواهد شد. اگر به جای لنز ماکرو از لنزهای تله نیز استفاده کنید می توانید عکس های خوبی از این حشره بگیرید.

 

کفشدوزک ها   کفشدوزک ها

کفشدوزک ها

کفشدوزک ها

Beautiful-Ladybugs-Macro-Photography-Wallpapers-1920x1200-19

زیبا-از-کفشدوزک-در-باران-8

کفش-دوزک

کفشدوزک

عکاسی از کفشدوزک

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *