کلاه ایمنی با طرح های جالب

کلاه

کلاه ایمنی موتورسیکلت که به آن کاسکت هم گفته می شود وسیله ای برای جلوگیری از آسیب رسیدن به مغز در تصادفات است. از این کلاه علاوه بر موتورسوارها، دوچرخه سوارها، کریکت بازها و اسکیت کارها نیز استفاده می کنند. در برخی از مشاغل نیز استفاده از کلاه ایمنی ضروری است. از جمله این فعالیت ها کار در معدن است. دلیل ضروت استفاده از آن در برخی مشاغل درصد بالای در خطر بودن سر افراد است.

جالب است بدانید قدیمی ترین کلاه ایمنی در 900سال پیش از میلاد مورد استفاده سربازان آشوری قرار گرفته است. این کلاه علاوه بر پوشش سر عینکی مخصوص نیز داشت تا بتواند از چشم ها در برابر ضربات نیزه و شمشیر دشمن محافظت کند.

ویژگی های یک کلاه ایمنی مناسب

آن هایی که علاوه بر سر گردن را نیز پوشش می دهند بالاترین ایمنی را دارند و احتمال آسیب رسیدن به فرد را در تصادفات تا 70 درصد کاهش می دهند. همچنین جنس مواد به کار رفته در ساخت کلاه ایمنی بسیار مهم است. این وسیله اگر از مواد غیرمرغوب ساخته شده باشد در تصادفات و در اثر ضربه ممکن است بشکند و تکه های نیز آن در سر و گردن فرد فرو برود. HJC، Shoei، Bell، Arai، Nolan، Shark، AGV از بهترین تولیدکنندگان کاسکت با کیفیت بالا هستند.

این طرح های جذاب

کلاه ایمنی از جمله وسایلی است که استفاده از آن بسیار متداول است و همین باعث شده طراحان به فکر بیفتند و طرح های زیبایی برای آن طراحی کنند. احتمالا بیشترین کلاه هایی که دیده اید ساده و مشکی بوده اند اما حالا در رنگ ها و طرح های جذاب به بازار آمده اند. زیبایی طرح های جدید باعث می شود افراد به استفاده از آنها ترغیب شوند.

کلاه ایمنی
کلاه ایمنی
کلاه ایمنی
کلاه ایمنی
کلاه ایمنی

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
طولانی ترین پل شیشه ای جهان در ارتفاع 180 متری!

‫4 نظر ارسال شده در “کلاه ایمنی با طرح های جالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *